Українські науковці зможуть взяти участь у конкурсах за проєктом POLARIN

У німецькому місті Бремергафен відбулася перша установча зустріч проєкту POLARIN. Він реалізується в межах програми ЄС Горизонт Європа і налічує 50 організацій з різних країн, що займаються дослідженнями в Антарктиці та Арктиці. Україну в проєкті представляє Національний антарктичний науковий центр.

На цій зустрічі, зокрема, йшлося про механізм того, як учені в межах проєкту отримуватимуть доступ до полярних інфраструктур інших країн. Відповідно, і про те, як прийматимуть іноземних колег на українській антарктичній станції «Академік Вернадський» та науково-дослідницькому кораблі «Ноосфера». Про це повідомляє сайт НАНЦ.

POLARIN присвячений доступу до полярних інфраструктур і об’єднує такі з них:

  • 38 полярних станцій, з яких 11 – антарктичних, зокрема українська станція «Академік Вернадський»;
  • 12 полярних науково-дослідницьких суден, серед яких наш флагман «Ноосфера»;
  • 18 обсерваторій, 4 репозитарії та 7 баз даних.

Для надання доступу до цих інфраструктур у межах POLARIN буде проведено три конкурси наукових проєктів. Перший відбудеться 2025 року.

Дослідники повинні будуть подати свою наукову програму з обґрунтуванням, чому її слід проводити саме на цій станції чи судні. Далі оберуть переможців, які за кошти ЄС отримають доступ до відповідної інфраструктури.
Такі конкурси повторюватимуться 2026-го та 2027 років.

Важливо, що для отримувачів грантів проводитимуть тренінги з інформацією про одержання спеціальних дозволів для досліджень, техніку безпеки, правила використання та поширення наукової інформації тощо.

У нараді взяли участь представники НАНЦ, які презентували нашу дослідницьку інфраструктуру.

«Дуже раді долучитися до такої безпрецедентної можливості досліджувати обидва полярні регіони. Для України це також можливість залучити додаткові кошти в свою антарктичну програму», – зазначив директор Центру Євген Дикий.

Уся інформація про подальше впровадження проєкту та майбутні конкурси розміщуватиметься на сайті та в соцмережах НАНЦ.


Читайте також:

Українські полярники візьмуть участь у проєкті POLARIN за програмою ЄС «Горизонт Європа»

Розпочався проєкт «POLARIN», в якому бере участь Україна 

Related posts

Leave a Comment