Розпочався проєкт «POLARIN», в якому бере участь Україна

1 березня 2024 року стартував проєкт «POLARIN» програми ЄС «Горизонт Європа», у якому бере участь Національний антарктичний науковий центр та ще 49 організацій з усього світу. Це установи, що забезпечують полярні дослідження, з ЄС, Чилі, Канади, США, Великої Британії та інших країн. Координує проєкт Інститут Альфреда Вегенера, Німеччина. Про це повідомляє сайт НАНЦ.

«POLARIN» передбачає об’єднання 64-х дослідницьких інфраструктур в Арктиці та Антарктиці й надання до них вільного доступу всім учасникам. Доступ може бути як безпосередній, так і віддалений.

У такий спосіб організатори планують підтримати міждисциплінарні дослідження обох полярних регіонів для вирішення глобальних проблем, зокрема кліматичних. Адже саме ці регіони особливо важливі для клімату всієї Землі та першими реагують на його зміни.

«Особливістю “POLARIN” є те, що ми вперше пропонуємо доступ до дослідницьких інфраструктур як в Арктиці, так і в Антарктиці в межах одного проєкту. Створена мережа охоплює всі суміжні галузі досліджень – від морських і наземних до атмосферних. Це унікальний та новаторський підхід», – відзначив доктор Ніколь Бібов, координатор «POLARIN» в Інституті Альфреда Вегенера.

Зокрема, мережа включатиме дослідницькі станції, судна, обсерваторії, репозитарії та бази даних. Від України в проєкті представлені дві інфраструктури: антарктична станція «Академік Вернадський» та науково-дослідний криголам «Ноосфера».

«Це дозволить нам залучити додаткові міжнародні кошти в антарктичну програму, а українським вченим – використовувати полярні об’єкти інших країн та брати участь у важливих наукових ініціативах», – пояснив директор НАНЦ Євген Дикий.

Україна долучиться до «POLARIN» у 2024-2025 роках, а загалом він розрахований на 5 років. Бюджет проєкту – 14,6 млн євро, з яких понад півмільйона євро передбачені для України.


Читайте також:

Українські полярники візьмуть участь у проєкті POLARIN за програмою ЄС «Горизонт Європа» 

Додаткові можливості для українських дослідників у програмі «Горизонт Європа» 

Related posts

Leave a Comment