Наші полярники, які взяли до рук зброю

Про українських полярників, які змінили червону форму експедиції на “піксель” і зі зброєю в руках стали на захист нашої країни розповідає фб-сторінка НАНЦ.

  • Вячеслав Марченко, заступник директора НАНЦ, учасник сезонних експедицій в Антарктику, а ще до того ветеран АТО. До початку повномасштабного вторгнення РФ активно займався модернізацією нашої станції «Академік Вернадський». З самого ранку 24 лютого долучився до оборони Києва, а тепер захищає інші ділянки фронту в лавах ЗСУ.
  • Андрій Зотов, морський біолог, ветеран АТО, якого початок повномасштабної війни застав в Антарктиді – вчений працював у складі сезонної експедиції. Він зробив майже неможливе: «яхтостопом» дістався Аргентини, звідки терміново повернувся додому, щоб приєднатися до «рідної» бригади. Там наразі командує ротою.
  • Сергій Шутяєв, учасник технічної команди цьогорічної сезонної експедиції. Теж «перекладними» повернувся достроково зі станції, щоб долучитися до захисту України. Спершу як волонтер допомагав теробороні Київщини, а наразі служить техніком-інженером в одній з бригад ЗСУ.
  • Богдан Гаврилюк, керівник 26-ї УАЕ, абсолютний чемпіон серед українських полярників за кількістю зимівель на станції «Академік Вернадський» (наразі на його рахунку вже 9 річних експедицій). Одразу після повернення із зимівлі в квітні цього року став до лав прикордонної служби.

    This slideshow requires JavaScript.

  • Ігор Дикий, біолог з багаторічним стажем, учасник трьох річних експедицій на станцію «Академік Вернадський», зокрема, очільник 24-ї УАЕ. З перших днів війни був у лавах тероборони, а зараз добровольцем пішов до сухопутних військ ЗСУ.
  • Владлен Трохимець, доктор біологічних наук, учасник річної 12-ї УАЕ та сезонних експедицій. Теж тепер зі зброєю в руках в лавах ЗСУ.
  • Євген Прокопчук, системний адміністратор 25-ї УАЕ, ветеран АТО. З першого дня масштабної війни тримає фронт на Донбасі.
  • Олександр Квятковський, системний адміністратор 24-ї УАЕ, ветеран АТО, з першого дня масштабної війни у аеророзвідці ЗСУ.
  • Ярослав Дозоров – ветеран АТО, учасник сезонної та річної (26-ї) експедицій на станцію “Академік Вернадський”. ІТ-фахівець, спеціаліст із запуску дронів. Наразі долучився до ССО, де спільно з заступником директора НАНЦ Вячеславом Марченком боронить гарячий Бахмутський напрямок.
  • Костянтин Даниленко – ветеран АТО, лікар-анестезіолог, учасник чотирьох річних Українських антарктичних експедицій (12-ї, 15-ї, 21-ї, 23-ї). З перших днів повномасштабної війни на фронті рятує життя наших захисників.
  • This slideshow requires JavaScript.

  • Андрій Хитрий – лікар-анестезіолог, учасник 26-ї УАЕ. Все літо співпрацював з “Госпітальєрами” – НГО, що надає медичну допомогу нашим військовим. Зокрема, працював у стабілізаційному пункті на Південному напрямку, за кілька кілометрів від “нуля”. Нині став до лав ЗСУ як військовий медик.
  • Ігор Дейнека – лікар 25-ї УАЕ, анестезіолог. Вже мав досвід служби військовим лікарем під час АТО. Тепер знову повернувся на фронт і проводить операції неподалік Краматорська. Як він сам зазначає: “Дуже багато друзів на фронті, лиш вдивляюся в прізвища щоразу, коли отримуємо нових поранених”.
  • Артем Ігнатенко – кухар 26-ї УАЕ. Уже близько двох місяців служить в одній з бригад у складі Сухопутних військ ЗСУ, виконуючи завдання на Півночі України. Зокрема, його підрозділ захищає столичне небо від атак дронів.

Дякуємо кожному з вас та усім захисникам України!

Чекаємо удома – живими, здоровими і з нашою великою Перемогою.


Читайте також:

З Антарктиди на фронт 


Дивіться також:

Ігор Дикий, вчений, учасник чотирьох експедицій на станцію Академік Вернадський, з перших днів вторгнення був у лавах тероборони, а зараз воює на одній з найгарячіших ділянках фронту на Донбасі. Репортаж зі 125 Бригади Терооборони ЗСУ.

Related posts

Leave a Comment