Розпочався ремонт науково-дослідного судна, яке здійснюватиме екологічний моніторинг в Чорному та Азовському морі, – повідомляє сайт Міністерства екології та природних ресурсів України.
Єдиний науково-дослідний корабель «Владимир Паршин», який має Україна, через відсутність коштів на ремонт простоював у порту Южний.
Цього року Міністерством екології та природних ресурсів України були виділені кошти на першу фазу ремонту. Зокрема, на ремонт корпусної частини та закупівлі навігаційного обладнання. Цю фазу ремонту заплановано завершити до кінця цього року. І вже у першій половині 2019 року розпочнеться друга фаза ремонту, а саме ходової установки та встановлення навігаційного обладнання.
За словами заступника міністра екології з питань європейської інтеграції Миколи Кузьо, очікується, що вже з 2019 року корабель буде активно використовуватися для екологічного моніторингу Чорного моря у відповідності до вимог Директиви ЄС про морську стратегію та на виконання нещодавно прийнятої Постанови КМУ «Про затвердження Порядку здійснення державного моніторингу вод».
«Робота науково-дослідного судна дасть можливість отримати більш точні та повні дані про стан Чорного та Азовського морів і приймати виважені наукові кроки задля подальшого їх збереження», – розповів Микола Кузьо.
Заплановане також спільне використання цього судна Міністерством екології та природних ресурсів України та Міністерством освіти та науки України для проведення морських наукових досліджень.
Корабель був збудований в 1989 році у Фінляндії й належить Українському науково-дослідному центру екології моря. Він укомплектований лабораторіями та здатний виконувати комплекс гідрофізичних, гідрохімічних, гідробіологічних, метеорологічних, радіоекологічних та геоекологічних досліджень води, донних відкладів та морських організмів. Корабель може брати проби на глибині до 4 км і одночасно на ньому можуть працювати до 22 вчених.