З Канарії з любов’ю

Усі ми потребуємо відпочинку, зміни набридлого оточення, хоч на якийсь час забути про щоденні проблеми, вирватися з рутини. Прагнемо нових вражень і романтики. Найкраще цьому служать далекі подорожі, хоча багатьом це видається недоступною розкішшю. Але, по-перше, це справа пріоритетів у витратах, і потім, подорожі не мусять бути коштовними. Навіть на Канарські острови.

Насправді, це один з українських міфів – про дорожнечу Канарів. На Тенерифе чи на Ґран Канарії легко забронювати недорогі апартаменти, а ціни на харчі в магазинах і ресторанах не надто відрізняються від київських. Залишається дорога. Здавалось би, переліт 4700 кілометрів не може бути дешевим. Але ціни різних авіаліній різняться в рази і може пощастити натрапити на розпродаж. А лоукости на окремі дати пропонують квитки з Києва чи Львова від 66 євро у два боки.

В дорозі особливо вражає зворушлива турбота про інвалідів. Лише у нашому літаку було двоє людей на візках. Також впадає у вічі значна кількість подорожуючих людей похилого віку, при чому часто це явно не заможні люди.

Канарські острови належать Іспанії і на Ґран Канарії відпочиває багато звичайних іспанців. Тому, хоча тут цілком можна дати собі раду з англійською, але бажано хоч трохи розуміти іспанську. Також тут відпочивають англійці та ірландці, мешканці скандинавських країн та німці. Зрідка зустрічаються поляки, але майже немає росіян та українців. Вперше сім’я росіян мені зустрілася десь на п’ятий день перебування, при чому виявилося, що вони з Ганновера. Переважна ж більшість туристів з Росії та України потрапляє на острів Тенерифе, що розташований 100 км на захід від Ґран Канарії.

Тенерифе, що розташований 100 км на захід від Ґран Канарії, можна часом побачити завдяки вулкану Тейде (3718 м).

Обираючи місце відпочинку, слід врахувати, що пляжі в Пуерто Ріко і Амадорес розташовані в бухтах і гарно підходять для дітей, натомість дюни Маспаламоса відкриті хвилям океану. Усі пляжі безкоштовні. Пуерто Ріко розкинулось на крутих гірських схилах, що для когось є перевагою, але комусь круті підйоми можуть стати й перешкодою. Натомість Маспаламос – рівнинна територія, частину якої займає невеличка пустеля.

Варто відвідати столицю острова Лас-Пальмас – мальовниче місто з населенням 400 тис. мешканців. Тут збереглися романтичні вулички старого міста, пам’ятки 16-го, 17-го і 18-го століть. Величний собор Святої Анни з музеєм, будинок Колумба, в якому розміщена бібліотека та музей, каплиця Сан-Тельмо. Унікальним є музей відомого художника-символіста і модерніста Нестора, який розміщений у мальовничому палаці поруч з парком Дорамос. У місті затишні кав’ярні і ресторани, брендові крамнички і магазини, ціни в яких цілком доступні, мабуть тому, що острови є безмитною зоною.

В цілому атмосфера на курортах острова типово європейська: панує спокій, ненав’язливість, простота і свобода. Тут ніхто не старається справити на когось враження.

Дорогою в аеропорт вас проводжатимуть змахами крил ряди вітряків, що живлять острів електрикою, і краєвиди безмежного океану, який не хочеться полишати.

Текст і фото – Олекса Войтюк

Більше фото – у галереї “Ґран Канарія, Лас-Пальмас – фото“.

Related posts

Leave a Comment