Перейти Антарктиду. Одному. Пішки

Нічого неможливого немає, постійно доводить собі 33-річний американець Колін О’Бреді. Цього разу він вирішив поставити світовий рекорд, який не давався ще нікому: одинаком пішки перетнути крижану пустелю Антарктиди через Південний полюс, дійти до льодовика Фільхнера на протилежному березі і вижити, розповідає видання LIGA.net.

Про те, як проходить його екстремальна подорож, О’Бреді пише у своєму щоденнику.

Колін О’Бреді – спортсмен і екстремал. Вважається одним з найбільш швидкісних у світі піших мандрівників по складних ділянках рельєфу і горах.

Десять років тому Колін отримав великі опіки тіла. Обпалені були 25% тіла, особливо постраждали ноги і руки. Лікарі стверджували, що він не зможе навіть нормально ходити. Але Колін поставив мету: завершити свій перший тріатлон після відновлення.

Всього через 18 місяців після нещасного випадку і реабілітації О’Бреді здивував спортивний світ, коли не просто повернувся у спорт, але й зайняв перше місце в Чиказькому тріатлоні. А потім став професійним тріатлоністом.

Зараз Коліну 33 роки, і у нього три світові рекорди. Нещодавно він за 30 днів пройшов 650 км в Гренландії, а влітку 2016 року встановив світовий рекорд: за 132 дні встиг піднятися на сім найвищих вершин на всіх континентах. Все це він зробив, щоб довести собі після серйозної травми: неможливого немає.

У чому зухвалість походу через Антарктиду

Світовий рекорд буде зарахований лише при подоланні маршруту від узбережжя до узбережжя і виконанні трьох умов. Колін йде один, без супроводу. Ніяких повторних поставок техніки або продуктів харчування: все, що допоможе йому вижити, він тягне за собою в санях. І, нарешті, ніякої допомоги в пересуванні від снігохідної техніки, собак або кайтів.

Льоди Антарктиди створюють додаткові складності:

  • Це найбільш значна крижана пустеля планети: 90% всіх льодів суші
  • Середня висота поверхні – найбільша з усіх континентів: понад 2000 м
  • Суворий клімат. Температура взимку від -75 до -60С, влітку від -50 до -25. Колін правильно розрахував час подорожі: зараз літо і -28С
  • Але саме в літні місяці сонце тут світить 24 години на добу: зараз там полярний день
  • Маси холодного повітря стікають з високих центральних плато, створюючи сильні вітри на околицях материка: пориви до 90м/с

Експедиція Impossible First стежитиме за кожним кроком Коліна за допомогою GPS-трекера, робота якого розрахована на весь похід. Супутники пінґують його кожні 10 хвилин, щоб визначити точне місцезнаходження і щоденний прогрес мандрівника.

Подорож розпочалася 4 листопада на шельфовому льодовику Росса, куди О’Бреді доставили на невеликому літаку. Спочатку американець відправиться до Південного полюса, а потім продовжить шлях і фінішує на березі моря Ведделла на шельфовому льодовику Фільхнера.

Відстань, яку спортсмен збирається подолати за 70 днів, перевищує 1600 км. Він йтиме 10-12 годин на добу по 22-23 кілометри. Всю екіпіровку, інвентар та їжу вагою близько 180 кг О’Бреді тягне за собою на санях. Все спорядження пройшло подвійну перевірку, кожен предмет був ретельно вивчений і зважений.

Колін розрахував, що для нормальної життєдіяльності йому потрібно отримувати близько 8000 калорій на добу. Свою дієту він розробив разом з лікарями The Standard Process Nutrition Innovation Center. Основну частину енергії йому забезпечать спеціальні надпоживні батончики: він з’їдатиме їх по чотири в день, що дасть приблизно 5000 калорій. Інша частина раціону схожа на їжу для астронавтів.

Нагрівати воду буде на пальнику, для якого везе 14 кг палива. Ночує в наметі, у спальнику. На випадок надзвичайної ситуації у Коліна з собою є супутниковий телефон. Також серед спорядження – кілька камер і зарядний пристрій з сонячною панеллю.

Якщо у О’Бреді все піде добре, його подорож закінчиться в січні 2019 року. За допомогою супутникового інтернету він пише про екстремальний подорож в Instagram-щоденнику, щодня залишаючи там невеликий запис і фото.

Related posts

Leave a Comment