Найкращі наукові світлини за версією Nature

Науковий журнал Nature регулярно робить підбірки з найкрасивішими та найважливішими науковими зображеннями. У цьогорічний короткий список липня потрапили спустошливі пожежі у Греції, що є масштабним екологічним лихом, зоряна колиска на відстані сотень світлових років від нас, пташині гнізда з протипташиних шипів та інші небуденні речі. Видання Nauka.ua відібрало варті уваги знімки у  цій галереї.


Безумство годівлі. Дайвер поміж голодних морських птахів, що зібралися на одну з найбільших міграцій тварин — зграй із мільярдів сардин, які простягнулися на кілометри східного прибережжя Південної Африки та привабили тисячі морських тварин.

Alexis Rosenfeld/Fondation 1 Ocean / UNESCO

Alexis Rosenfeld/Fondation 1 Ocean / UNESCO


Острів у вогні. Хвиля спеки, що вирувала минулого місяця у Європі, спричинила у Греції масштабні пожежі, зокрема змусила евакуюватися тисяч туристів та жителів острова Родос.

Angelos Tzortzinis / AFP

Angelos Tzortzinis / AFP


Область зореутворення. НАСА показало захопливе фото області зореутворення за 390 світлових років від нас на честь річниці випуску першої фотографії телескопом «Джеймс Вебб». У зоряній колисці формується близько 50 світил, більшість схожі на Сонце.

NASA, ESA, CSA, STScI, Klaus Pontoppidan (STScI)

NASA, ESA, CSA, STScI, Klaus Pontoppidan (STScI)


Динозавр на вечерю. Вчені описали рідкісно добре збережену скам’янілість, яка зберегла не менш рідкісну сцену: маленький ранній ссавець Repenomamus robustus вполював втричі більшого за нього динозавра Psittacosaurus lujiatunensis.

Michael Skrepnick/G. Han et al./Sci. Rep.

Michael Skrepnick/G. Han et al./Sci. Rep.


Викиди виявлено. Візуалізація від NASA, демонструє, наскільки величезну масу вуглекислого газу зі спалення викопного палива вивільнило людство в атмосферу у 2021 році.

NASA's Scientific Visualization Studio

NASA’s Scientific Visualization Studio


Життя знаходить вихід. Сороки й ворони у Європі пішли проти системи та навчилися робити собі гнізда з шипів, призначених для відлякування птахів.

Alexander Schippers

Alexander Schippers


Таємний сад. У Лондоні у гігантському колекторі завдовжки 25-кілометрів створили мистецьку інсталяцію зі штучних квітів та перероблених відходів.

Toby Melville / Reuters

Toby Melville / Reuters


Малюй як єгиптянин. Рентгенівське вивчення розкрило таємниці настінних малюнків віком 3 000 років у давньоєгипетському некрополі. Воно вказало, зокрема, що потрет Рамзеса ІІ зазнавав кількох перемальовок.

LAMS-MAFTO CNRS / Sorbonne Université

LAMS-MAFTO CNRS / Sorbonne Université


Восьминожі ясла. Біля Коста-Рики науковці зафільмували місце розмноження восьминогів на глибині 2 800 метрів під водою.

Related posts

Leave a Comment