«Ноосфера» готується до переходу в Антарктику

Українське науково-дослідне судно «Ноосфера» прибуло в Чилі, інформує фб-сторінка НАНЦ. Попри війну в Україні та нестабільну економічну ситуацію у світі, криголам продовжує свій шлях до Антарктиди. У нього надзвичайно важлива місія: забезпечити перезмінку експедицій на станції «Академік Вернадський» та доправити туди вкрай необхідні вантажі. Насамперед, це річні запаси харчів та пального, без яких робота зимівників на станції та її функціонування неможливі.

На жаль, через війну всю океанографічну наукову програму рейсу довелося скасувати.

Як ми повідомляли, «Ноосфера» вийшла з Одеси 28 січня цього року. Після невеликої зупинки в Лас-Пальмасі судно відправилося в Чилі, де має забрати вантажі та членів 27-ї Української антарктичної експедиції (вони вже перебувають там). І ось, нещодавно криголам став на якір біля міста Пунта-Аренас, Чилі.

Капітан «Ноосфери» Павло Панасюк розповідає:

«22 лютого ми перейшли екватор, погода була гарною. За традицією відбулася посвята моряків, які вперше перетинають екватор, було справді весело. Через день Росія напала на Україну. Екіпаж дуже змінився: люди стали дуже серйозні, замкнуті, всі думали про свої сім’ї, які залишилися вдома, про Україну та ситуацію в країні. Попри це, ми продовжували шлях в Чилі. Ми всі знали, що перед нами – дуже важливе завдання. Це відповідальність перед людьми, які чекають на нас на станції, відповідальність перед нашою країною. Завдання, яке ми маємо виконати за будь-яких обставин».

Таку позицію підтримали й іноземці, які працюють у складі екіпажу: британці, латиші та чилієць. Наш «іноземний легіон» зазначив: «Ми стоїмо з вами, з Україною, і докладемо всіх зусиль, щоб виконати місію «Ноосфери» попри зовнішні обставини. Слава Україні! Героям слава!».

Дорогою до Чилі судно потрапило в черговий шторм в районі Аргентини. Вітер становив 68 вузлів (35 м/с), хвиля сягала 8-10 м, а бортова качка – більш як 35 градусів. Але команда зауважила, що шторм не лякав їх так, як ситуація вдома.

Загалом «Ноосфера» подолала 8996 морських миль (14 478 км), і зараз це друга зупинка судна перед Антарктидою.

This slideshow requires JavaScript.

Фото капітана Павла Панасюка.


Читайте також:

27 Українська антарктична експедиція вирушила на станцію “Академік Вернадський”

Черговий загін сезонної експедиції вирушив до Антарктиди

Затверджено склад зимувального загону 27-ї Української антарктичної експедиції

Дослідницький криголам «Ноосфера» вирушив в Антарктику

Related posts

Leave a Comment