«Ноосфера»: перед перетином Атлантичного океану

Науково-дослідне судно “Ноосфера” зробило першу зупинку на шляху до Антарктиди. Український криголам зайшов у порт Лас-Пальмас (Канарські острови) для дозаправки пальним, повідомляє фб-сторінка НАНЦ.

Загалом з Одеси до Лас-Пальмаса судно подолало 2880,84 морські милі (5335 км) з середньою швидкістю 9,2 вузли. Успішно відбулося злагодження екіпажу.

Павло Панасюк, капітан “Ноосфери”, так оцінив перехід: “Враження від судна дуже позитивні, воно – дуже стійкий морехід, ним легко керувати. Перевірив особисто в протоці Босфор, оскільки вів судно на ручному управлінні”.

У Середземному морі криголам пройшов через шторм: висота хвиль 5-6 метрів, а швидкість зустрічного вітру сягала 65 вузлів (33 м на секунду). Але, як зауважив капітан, судно стійко сприймало удари хвиль. «Це справжній морський вовк, загартований за багато років у морі”.

Тож можна сказати, що певна репетиція перед штормами Антарктики відбулась.

Наступна зупинка “Ноосфери” планується вже після перетину Атлантики, в порту Пунта-Аренас (Республіка Чилі). Там на борт має піднятися команда морських дослідників, ще одна група сезонної експедиції та зимувальники 27-ї Української сезонної експедиції, які замінять на станції команду 26-ї УАЕ.


Читайте також:

Дослідницький криголам «Ноосфера» вирушив в Антарктику

Related posts

Leave a Comment