В Антарктиці наближається зима, тож в українських полярників суттєво поменшало їхніх галасливих сусідів, розповідає фб-сторінка НАНЦ. Насамперед йдеться про субантарктичних пінгвінів, яких також називають віслюковими через характерні крики. Цього літа їхня кількість на острові Галіндез сягала 4 тисяч! Тож спробуйте уявити, яку віслючкову какофонію цілодобово слухали учасники експедиції (причому, вночі ці милі тваринки теж не замовкають).
Зараз навколо станції пінгвінів немає, але на острові ще можна зустріти окремі особини чи невеликі групи до 5 птахів. Найімовірніше, це ті, в кого дещо “запізнився” період линьки. Інші ж, відбувши шлюбний сезон та перелинявши, вирушили на північніші території, де тепліше, а отже – більший доступ до відкритих ділянок океану.
Відкрита вода життєво важлива для пінгвінів, адже в ній вони добувають їжу – криль та рибу. Але оскільки клімат змінюється і зими в районі станції «Академік Вернадський» стають теплішими, то нині зустріти поодиноких чорно-білих кочівників на цьому та сусідніх островах можна навіть в зимові місяці. Проте масове повернення пінгвінів очікується антарктичною весною, коли вони знову припливуть на Галіндез, щоб тут будувати гнізда та виводити потомство.
А ще антарктична осінь – це період гостювання на острові субантарктичних морських котиків та молодих південних морських слонів.
Котики припливають сюди для відпочинку на рівних кам’янистих “ложах”. Причому, деяким з ним так до вподоби околиці “Вернадського”, що вони не залишають їх і взимку.
Морські слони здебільшого мешкають в районі Субантарктики, де на островах з весни до осені (на період розмноження та линьки) влаштовують берегові лежбища, а взимку повертаються до морського способу життя. Водночас молоді тварини, які ще не беруть участь у розмноженні, восени іноді також припливають на наш острів. І, як і котики, дуже не люблять, коли хтось тривожить їхній солодкий сон.
Ось такі цікаві сусіди зараз в наших полярників. Ну і звісно їм не дають сумувати ще деякі види птахів, які тримаються в районі станції цілий рік, наприклад, сивка біла чи домініканський мартин.
Фото Дмитра Кричуна
Дивіться також: