Перша міжнародна конференція «Відкрита наука та інновації в Україні 2022» відбудеться у жовтні

27-28 жовтня 2022 року Міністерство освіти і науки України спільно з Державною науково-технічною бібліотекою України у партнерстві з ORCID, Elsevier, Clarivate Analytics, Bentham Science, 4Science та іншими міжнародними організаціями проведуть Першу міжнародну конференцію «Відкрита наука та інновації в Україні 2022». Про це повідомляє сайт МОН.

До участі у заході запрошують провідних науковців, керівників та відповідальних виконавців науково-дослідних тем, співробітників у галузі ІТ-технологій, розробників науково-інформаційних платформ та систем, керівників та співробітників наукових бібліотек, менеджери з управління інституційних репозитаріїв, видавців наукових журналів, аспірантів та молодих учених, проєктних менеджерів, керівників бізнес-інкубаторів, співорганізаторів стартапів, голів та членів бібліотечних асоціацій, науковців, які працюють над розробленням досліджень, пов’язаних зі штучним інтелектом.

Реєстрація відкрита до 19 вересня за формою.

Основні напрями роботи конференції відповідають ключовим завданням проєкту Національного плану заходів щодо впровадження принципів Відкритої науки до 2030 року, а також питанням відкритих інновацій:

  • забезпечення відкритого доступу до наукових результатів та науково-технічної інформації;
  • забезпечення відкритого доступу до дослідницької інфраструктури;
  • сучасні практики оцінювання наукових досліджень;
  • Citizen-Science: розвиток, бар’єри та можливості для реалізації в Україні;
  • відкриті дані та відтворюваність результатів наукових досліджень;
  • підвищення рівня обізнаності та формування компетентності з Відкритої науки;
  • відкриті інновації у розрізі воєнних дій та шляхи розвитку у період повоєнного відновлення країни.

У межах конференції візьмуть участь міжнародні експерти: керівництво Директорату Європейської комісії з науки та інновацій, що відповідає за формування політики відкритого доступу, та ради директорів Європейської хмари відкритої науки (EOSC), яка забезпечує імплементацію політики відкритого доступу. Крім того, серед спікерів заявлена участь провідних вчених та експерів у галузі наукометрії, бібліотечної справи, відкритих даних та відкритої науки.

Тези до збірника матеріалів конференції подаються відповідно до умов, наведених на сайті конференції за посиланням.

За додатковою інформацією щодо участі у конференції звертайтеся на електронну скриньку організаційного комітету: conference@dntb.gov.ua.

Впровадження принципів відкритої науки в Україні є важливим кроком реалізації Угоди між Україною, з одного боку, і Європейським Союзом та Європейським співтовариством з атомної енергії, з іншого боку, а також елементом участі України у Рамковій програмі з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» та Програмі з досліджень та навчання Європейського співтовариства з атомної енергії (2021 – 2025), комплементарній до Рамкової програми з досліджень та інновацій «Горизонт Європа».


Читайте також:

Громадянська наука і перспективи її розвитку в Україні 

Related posts

Leave a Comment