Писаний камінь і Таємна печера Довбуша

Ганна Бурлака

Ми випадково-невипадково натрапили на печеру в Карпатах. Вона ретельно прихована водоспадом, і просто так її не можна побачити. Потік річки наче замітає сліди та робить цю печеру невидимою та малодоступною. Втім, ми піднялися мокрим слизьким схилом.

Печера має дві зали: одна – коротка, простора з високою стелею, інша – у вигляді довгого вузького коридору. На стінах цікаві розводи, утворені водою та піщаником або вапняком.

Кажуть, що це таємний сховок Олекси Довбуша та інших опришків. Вони готували його для якоїсь великої події та тривалого переховування. Можливо, це лише красива легенда. А, можливо, це дійсно заготовлена домівка, вдало замаскована лісом та річкою.

Це місце я показала у своєму новому відео на YouTube.

У цьому тревел-відео – дві цікаві локації в горах Карпатах: Писаний камінь та таємна печера Олекси Довбуша. Про обидва місця ходять старовинні легенди від прадавніх слов’ян до легендарного опришка.

Маршрут на Писаний камінь в Карпатах легкий та дуже красивий. Він однозначно підходить для легких одноденних походів до цікавих локацій українських Карпат і його можна пройти з дітьми.

Шлях до печери Довбуша прихований річкою та водоспадом, й спочатку зовсім не видно, що за нею є сховок. Для цієї печери довелося вбрід перейти холодну гірську річку. А ви перейшли би річку заради локації?

В печері зараз не видно жодних слідів людей: ні папірця, ні нашкрябаних імен на стінах. Все, як створила природа та ті, хто багато років тому збиралися тут пересиджувати. Хочеться вірити, що все у такому стані й залишиться!

Якщо постає питання, куди поїхати в Україні чи в Карпатах на вихідні, то Писаний камінь чи печера Довбуша – чудові маршрути в горах.

Джерело: Instagram-канал hanna.burlaka

Посилання на відео

Related posts

Leave a Comment