Політ людини на Місяць: Україна і NASA обговорили співпрацю

Представники Державного космічного агентства України та Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) обговорили перспективи розвитку співпраці. Про це повідомляє сайт ДКА.

Зазначається, що 5 грудня відбулася зустріч в режимі відеоконференції між Головою ДКА Володимиром Тафтаєм та Адміністратором NASA Сенатором Біллом Нельсоном. У зустрічі з української сторони також взяв участь заступник Міністра освіти та науки України Андрій Вітренко та представники Посольства України в США. Американську сторону також представляла заступниця Адміністратора NASA Пам Мелрой та керівники за окремими напрямами діяльності.

Зустріч була організована з нагоди відзначення 25-тої річниці космічного польоту першого астронавта незалежної України Леоніда Каденюка, який відбувся в рамках місії NASA STS-87. Це місія космічного човника, запущеного з Космічного центру імені Кеннеді 19 листопада 1997 року, яка тривала до 5 грудня 1997 року.

Голова ДКА висловив вдячність американській стороні за допомогу в підготовці українського космонавта та можливість здійснити політ першому українському космонавту на борту американського космічного шаттла.

Високо оцінивши досвід спільної роботи, отриманий під час підготовки та безпосередньо в ході космічного польоту, сторони обговорили перспективи розвитку співпраці, зокрема, за програмою Артеміда (Artemis).

Artemis – програма NASA у кооперації із приватними компаніями та космічними агентствами включно з Європейським щодо розвитку пілотованих космічних польотів. Її метою є «відправлення першої жінки та чергового чоловіка» на поверхню Місяця у 2024 році та створення тамтешньої інфраструктури із подальшими планами доправити астронавтів на Марс.

Фото: Державне космічне агентство України


Читайте також:

Перспективи українського космосу

Related posts

Leave a Comment