Полярники на станції «Академік Вернадський» підтримують Кліматичний марш

Замість пірамід – айсберги. Фото Оксани Савенко


Цієї неділі, 26 вересня 2021 року в Києві вже традиційно відбудеться Кліматичний марш – акція, покликана нагадати про одну з найбільших загроз для людства: зміну клімату та пов’язані з цим природні катаклізми.

В Антарктиді, як ніде більше на планеті, вже зараз можна побачити наслідки зміни клімату. За останні 50 років середня температура на континенті зросла на + 3 С⁰ – це приблизно як різниця клімату між Україною та Скандинавією. Це призводить до значних змін в екосистемах регіону: тануть льодовики, змінюється хімічний склад Південного океану, Антарктида «зеленіє», деякі види тварин захоплюють нові, не притаманні раніше для них території тощо.

Наші полярники, які працюють на станції «Академік Вернадський», чи не щодня спостерігають наслідки зміни клімату. Саме тому вони підтримали Кліматичний марш і закликали долучитися до нього усіх небайдужих, – повідомляє сторінка НАНЦ у фейсбук.

Для фото вони обрали літній одяг, щоб підкреслити аномальність тих процесів, що відбуваються в унікальних екосистемах Антарктики, і привернути увагу до цієї проблеми.

«Ми підтримуємо марш і закликаємо усіх дбати про нашу планету!», – зазначають учасники 26-ї Української антарктичної експедиції.

Більше про подію і те, як до неї можна долучитися, шукайте на сторінці Кліматичний марш 2021.

Related posts

Leave a Comment