Порятунок в Карпатах. Додаток для пошуку туристів

Фото: ЕРА


Прикарпатські рятувальники презентували систему GРS-моніторингу для покращення безпеки туристів, повідомили в Державній службі з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області. Перед походом в гори туристам радять завантажити мобільний додаток “Порятунок в горах”, за допомогою якого можна буде передати сигнал SOS при виникненні надзвичайних подій в горах, інформує сайт BBC Україна.

У ДСНС уточнили, що функціонал додатку дозволяє одним натиском зателефонувати до рятувальної служби або відправити повідомлення про надзвичайну ситуацію з точними географічними координатами місця події.

Наразі даний застосунок наразі працює в тестовому режимі. Завантажити його можна на сайті ДСНС в Івано-Франківській області у розділі “Реєстрація туристичних груп” за активним посиланням. А вже за декілька днів його можна буде завантажити із Play Market.

Система GРS-моніторингу дозволить спостерігати за пересуванням туристів, що подорожують гірською місцевістю, та удосконалить управління рятувальними бригадами, адже можна буде в реальному часі відстежувати місце перебування пошуково-рятувальних груп та маршрутів їх пересування.

У МВС пояснюють, що система GРS-моніторингу складається з програми координації груп рятувальників, системи отримання повідомлень про допомогу від туристів й системи реєстрації туристичних груп і мобільного додатку на ОС Android та iOS “Порятунок в горах”. Коли додаток можна буде завантажити для iPhone, у відомстві не уточнили.

Уточнюйте всю поточну інформацію про погоду та ризики у рятувальників, щоб не потрапити в халепу. Фото: ДСНС

Як вижити взимку в горах

Аби зимовий туризм не перетворився на масштабну пошуково-рятувальну операцію, досвідчені туристи та рятувальники радять дотримуватися низки правил:

Необхідно звернутися до гірських пошуково-рятувальних служб та зареєструватися. А також мати з собою GPS, топографічні карти, а головне – навички і досвід перебування у горах.

Одяг має відштовхувати вологу і захищати від вітру. А ще бути яскравим, щоби його було краще видно здалеку.

Прихопити у гори необхідно герметично запаковані сірники, якісний ніж та ліхтарик. Для їжі можна взяти із собою шоколад.

У жодному разі не можна йти в гори самому. За словами фахівців, мінімальна група для походу – четверо людей. У разі необхідності хтось може піти по допомогу, а хтось – лишитися з тим, в кого немає сил.

Йти слід лише в тому разі, якщо ви можете орієнтуватися на місцевості. Якщо ні – варто зупинитися, облаштувати укриття і повідомити рятувальникам свої координати.

Такі поради можуть допомогти лише якщо у вас є досвід та потрібні навички перебування в горах. Йти в похід, нехтуючи попередженням рятувальників та не маючи потрібного екіпірування – небезпечно для життя, застерігають фахівці.

Взимку важливо рухатися, щоб не замерзнути, нагадують фахівці. Фото: Турклуб “Університет”

Джерело: BBC Україна

Related posts

Leave a Comment