Радіоекспедція на Говерлу – 85 років по тому

Влітку 1930 року Львівський клуб короткохвильовиків організував першу на європейському континенті експедицію – на гору Говерлу в Карпатах, під час якої її учасники майже місяць досліджували умови поширення радіохвиль у гірській місцевості на коротких хвилях (7 МГц) і ультракоротких хвилях. Вперше в Європі вони провели випробування похідних УКХ-радіостанцій, розроблених і виготовлених у березні того ж року в лабораторії клубу.

Мені випала честь, повторити подібну радіоекспедицію на гору Говерла, щоправда одноденну. Сходження відбувалося 9 травня 2015 року з гірської бази Заросляк (дата не приурочена:)

Допомагали мені двоє добровольців, котрі доставляли автомобільний акумулятор 60 A/г, KX трансивер та аксесуари до нього. Сам я ніс антени та щоглу з вудки.

Розгорнувши на вершині гори Говерла антену GP на 20 метровий діапазон на 10 метровій рибальській телескопічній вудці і трансивер YAESU FT 100 D, я проводив радіозв’язок у діапазоні 14 МГц SSB (голосом) та CW (азбукою Морзе).

Також пробував і на ультракоротких хвилях говорити з Румунією через репітер. Працював експедиційним позивним EM7KAA/P та своїм UT1KY/P.

Так через 85 років я повторив радіоекспедицію, котру в 1930 році провів Львівський клуб короткохвильовиків, і провів радіоконтакти на коротких хвилях з радіоаматорами світу.

73!55!

Павло Тарасович, UT1KY

Використане джерело:

  • Історія радіотехнічної освіти і науки у Львівській політехніці, Львів, Видавництво Львівської Політехніки 2015 рік, матеріали Георгія Чліянца, UY5XE, ст.264, 265,266 (згадування про експедицію ЛКК 1930 року на гору Говерла та фото).

Читайте також:

Галіндез виринув з потоку радіохвиль

Молоді радіоаматори підтримують славні традиції

У Рівному зростає нове покоління полярників

Related posts

Leave a Comment