Молоді радіоаматори підтримують славні традиції

17 листопада 2000 року два українці, радисти та радіоаматори Володимир Шакун та Павло Тарасович встановили та провели історичний радіозв’язок між містом Баренцбург архіпелагу Шпіцберген в Арктиці та Українською антарктичною станцією «Академік Вернадський». Місця розташування цих точок на Земній кулі фактично є антиподами. Володимир та Павло на той час там зимували та працювали радистами.

Вони через багато років повторили те, що зробив колись Ернст Кренкель. 12 січня 1930 року він встановив світовий рекорд дальності радіозв’язку, здійснивши зв’язок між діаметрально протилежними районами земної кулі: перебуваючи в Арктиці на полярній станції Бухта Тиха на острові Гукера (архіпелаг Земля Франца-Йосипа), використовуючи саморобну апаратуру і позивний сигнал RPX, він провів радіозв’язок на коротких хвилях з антарктичною базою Літл-Америка першої експедиції Берда, яка перебувала на шельфовому льодовику Росса (позивний сигнал WFA).

Як повідомив Павло Тарасович, на честь такої історичної події видається спеціальний пам’ятний диплом ”Полярне коло” за проведені радіозв’язки з даними радіоаматорами тільки протягом календарного доби 17 листопада.

Сьогодні Володимир Шакун UX3IT проживає у Добропіллі, що на Донеччині а Павло Тарасович UT1KY – в Рівному на Волині.

Цей диплом виданий радіоаматорці Владиславі Тарасович, яка допомагала активувати спеціальний позивний EM25VER до 25 річчя станції «Академік Вернадський». Нагороду вона отримала від Володимира Шакуна на пам’ять про українських полярників.

Related posts

Leave a Comment