Сатурн обігнав Юпітера за кількістю супутників

Сатурн стає планетою з найбільшою кількістю супутників у Сонячній системі, хоча раніше цей титул носив Юпітер. Про це було оголошено в понеділок, 7 жовтня у Центрі малих планет Міжнародного астрономічного союзу.

Астрономи виявили на орбіті газового гіганта ще 20 об’єктів, пише The Guardian. Таким чином, у Сатурна налічується 82 супутники, в той час як навколо Юпітера обертається 79 таких тіл.

«Дивовижно, що ми їх знайшли. Ці супутники дуже далеко від планети», – сказав астроном Скотт Шеппард (Scott Sheppard), який очолює космічні пошукові роботи в Інституті Карнегі у Вашингтоні. Кожен з цих супутників має лише близько трьох миль у діаметрі.

Вчені виявили нові супутники Сатурна, коли запровадили алгоритм з опрацювання десятирічних знімків, зроблених потужним телескопом Subaru на Гаваях. Порівнюючи фото, які були зроблені з різницею від кількох годин до кількох днів, вдалося знайти відділити зірки й галактики, які залишалися на місці, від планет і супутників, що кружляли навколо Сатурна.

В період зародження Сонячної системи, з великої кількості пилу та газів навколо Сонця сформувалося вісім відомих планет. Але, на думку Шеппарда, Сатурн невдовзі після свого формування, яке відбулося більше чотирьох мільярдів років тому, захопив на свою орбіту астероїди і комети, які пролітали повз нього. Залежно від кута наближення, комети та астероїди, що опинились достатньо близько до Сатурна в період ранньої Сонячної системи, замикались на різних орбітах планети.

Related posts

Leave a Comment