Книги серії “Великі подорожі” будуть видані українською

«Ніщо так не розвиває розум, як подорож», – наголошував Еміль Золя, усвідомлюючи, що мало які відчуття можна порівняти з відкриттям незвіданих куточків нашої Землі, далеких і близьких.

Протягом усієї історії людства мандрівників уважали героями, які залишають звичний уклад життя й вирушають у невідомість. Прагнення до далеких обріїв, до незвіданого, є основою людської природи, а найбільш успішні – або найбільш авантюрні – спроби підкорити невідомі далі незмінно вписуються в перелік найбільших звершень. Хай там хто, доісторичний абориген на кволому судні, античний мореплавець, середньовічний торговець, освічений гуманіст сімнадцятого століття чи полярний дослідник століття двадцятого – всі вони належали до когорти великих мандрівників, які жадали незвіданого.

У наш час на зміну першовідкривачам нових земель прийшли мандрівники і дослідники, діяльність яких спрямована на збереження природи в первозданному вигляді та на захист планети від екологічних катастроф. Їхні історії, спогади й життя – взірці найвищого вияву людських можливостей та людського духу.
Серія «Великі подорожі» видавництва Travel Book – нагода ознайомитися з історіями багатьох видатних географів, першовідкривачів і дослідників, а також дізнатися більше про їхні долі, переживання та досягнення.

Більшість книжок про великих дослідників і мандрівників досі були видані в перекладі російською мовою з великими скороченнями, а також з радянською цензурою. Тепер же видавництво розпочало видання цієї серії книг українською. Так, нещодавно в українському перекладі вийшла книга Райнгольда Месснера «Антарктида: рай і пекло».

Найближчим часом плануються переклади з оригіналу на українську мову класики жанру – творів Рауля Амундсена, Роберта Скотта, Ернеста Шеклтона, Фрітьйофа Нансена, Тура Хейєрдала, Марко Поло, Джеймса Кука.

Зрозуміло, переклади – велика праця, що потребує значних зусиль і фінансової підтримки. Видавництво Travel Book відкрите для співпраці і шукає потенційних меценатів, які б підтримали цю важливу для української науки і культури справу.

Related posts

Leave a Comment