«Шнайдер Електрік Україна» модернізує енергосистему станції «Академік Вернадський»

Зробити енергетичну систему станції «Академік Вернадський» більш сучасною та ефективною Національному антарктичному науковому центру допоможе компанія «Шнайдер Електрік Україна». Меморандум щодо співпраці сторони підписали 30 червня 2021 року, повідомляє сайт НАНЦ.

Така підтримка є важливою і актуальною, адже зараз на станції триває глибока модернізація. Зокрема, передбачено заміну кабелів та інших елементів енергоживлення, адже стара система не витримує навантаження від нового обладнання, кількість якого за останні роки суттєво зросла.

У рамках співпраці НАНЦ зі «Шнайдер Електрік Україна» цього сезону спеціаліст компанії Ігор Пономарьов уже провів енергоаудит станції. За його результатами будуть прийняті рішення, як удосконалити і модернізувати енергосистему.

Щоб закріпити наміри про подальше співробітництво й було підписано Меморандум. Головною метою є впровадити на станції «Академік Вернадський» сучасні інноваційні технології з автоматизації та енергоменеджменту.

This slideshow requires JavaScript.

В’ячеслав Марченко, заступник директора НАНЦ зауважив: «Ми дуже вдячні компанії «Шнайдер Електрік Україна» за запропоновану допомогу та сподіваємося на плідну співпрацю. Зокрема, серед найближчих спільних проєктів плануємо організувати заземлення основної будівлі станції. Це завдання дуже непросте, оскільки станція розміщена на скелястому острові і стандартні рішення тут працюють погано».

Михайло Бубнов, Генеральний директор «Шнайдер Електрік Україна» зазначив: “Для нас це дуже радісна відповідальна подія та місія – сприяти забезпеченню комфортних та безпечних умов перебування науковців для проведення досліджень на українській антарктичній станції «Академік Вернадський». Так як Schneider Electric – компанія-лідер цифрової трансформації в області енергоменеджменту та автоматизації, яка втілює концепцію Life Is On будь-де, ми вирішили допомогти станції та подарувати обладнання нової лінійки модульного обладнання Resi9 з трьома запасними комплектами для модернізації щита управління опріснювачем води. Але подарувати обладнання мало, потрібен ще й фахівець, який професійно його інсталює та стане незамінним помічником для технічної групи. Тому народилась ідея, яка була успішно втілена у життя – наш сервісний інженер Ігор Пономарьов приєднався до сезонної команди фахівців для аудиту всіх електричних мереж та щитових на Станції, розробки розрахунку та надання рекомендації щодо облаштування нової лінії електропередачі, розрахунок необхідності стаціонарного заземлення станційних споруд, виявлення застарілого обладнання та встановлення нового. В особі сервісного інженера ми, «Шнайдер Електрік Україна», мали велику відповідальність та обов’язок налагодити роботу електрообладнання задля функціонування Станції у найсуворіших умовах Південного континенту.

Хочу вірити, що з підписанням цього Меморандуму ми започатковуємо довготривалу підтримку наших науковців, адже планів з модернізації ще багато. Україна – одна з тридцяти країн, що мають цілорічні станцій в Антарктиді, це наша гордість. Дякуємо вам за довіру!” – додав він.

 

Related posts

Leave a Comment