Солідарність з українськими науковцями – реакція світу на руйнування офісу Національного антарктичного наукового центру

Як ми інформували, 10 жовтня під час масованих ракетних ударів росіян по Україні було частково зруйновано офіс Національного антарктичного наукового центру в Києві. Ця новина викликала неабияке хвилювання серед полярників та друзів українських науковців, тож працівники установи щиро вдячні кожному за слова підтримки, йдеться у повідомленні на сайті НАНЦ.

Зокрема, колеги зі станції в Гренландії, наукова програма США, написали: «Тривала трагедія цієї війни – це не тільки страждання для всіх її учасників. Зараз війна зачепила і світовий заповідник в Антарктиді через вашу антарктичну програму. Наші співчуття вашій країні, вашим людям і вашій науці».

Британські полярники зі станції Кінг Едвард зауважили: «Дивлячись на ці фото, легко уявити, як наші власні офіси в Кембриджі виглядали б у подібній ситуації, і це такий великий стрес».

Колеги з німецького Інституту сталого розвитку та захисту довкілля (м. Тюрінген) розмістили новину та фото зруйнованого офісу НАНЦ на своїй сторінці в Інстаграм (@thinkjena).

А південно-африканська газета «Daily Maverick» з аудиторією 8 мільйонів читачів присвятила цій темі цілу статтю під красномовним заголовком «Злочин проти науки» (дякуємо Tiara Walters).

«І ще багато-багато важливих і щирих слів було сказано в неофіційній переписці. Дякуємо світу, що він з нами! З такою підтримкою як у міжнародній спільноті, так і всередині України ми матимемо ще більше сил та натхнення продовжувати наукову роботу, розширювати та поглиблювати її. А особливо – після нашої Перемоги», – переконані працівники Антарктичного центру.

Світлину під назвою «Солідарність» працівники НАНЦ отримали з Нової Зеландії від Alan Hemmings.

Related posts

Leave a Comment