Сонце наближається до піку активності

У червні цього року на Сонці з’явилася пляма, що була в десять разів більшою за розмір Землі, що зробило її однією з найбільших сонячних плям 25-го сонячного циклу. Кількість сонячних плям досягла 20-річного максимуму, що вказує на те, що Сонце швидко наближається до свого вибухового піку. Про це за повідомленням Live science розповідає видання Кореспондент.

Кількість плям на Сонці минулого місяця була найвищою, ніж у будь-який місяць протягом поточного або попереднього сонячного циклу. Це одна з найяскравіших ознак того, що майбутній пік сонячної активності або сонячний максимум буде набагато сильнішим, ніж передбачалося.

За даними Центру прогнозування космічної погоди, у червні на поверхні Сонця з’явилося 163 сонячні плями. Востаннє така кількість темних плям вкривала Сонце у вересні 2002 року, коли спостерігали 187 сонячних плям.

Вчені приділяють особливу увагу кількості сонячних плям, оскільки це найпростіший спосіб відстежити зміни сонячної активності. Зазначається, що темні плями спричинені магнітним полем Сонця, що пронизує сонячну поверхню. На початку кожного сонячного циклу, коли Сонце перебуває в найспокійнішому стані, відомому як сонячний мінімум, сонячних плям майже немає. Але коли Сонце наближається до свого максимуму, кількість темних плям різко зростає, поки зірка не покриється ними, і вони почнуть викидати все більш часті й потужні сонячні спалахи.

Нинішній 25-й сонячний цикл розпочався чотири роки тому і передбачалося, що максимум активності Сонця настане приблизно 2025 року і буде подібним за інтенсивністю до попереднього циклу. Однак з його розвитком з’явилися ознаки того, що він набагато активніший, ніж передбачали початкові прогнози. Крім того експерти вважають, що майбутній максимум може настати раніше і бути набагато потужнішим, ніж попередній.

Науковці також вважають, що поточний пік активності Сонця може бути схожий на подібний у 23-му сонячному циклі, що тривав упродовж 2000 і 2001 року. Під час цього сонячного максимуму вчені зафіксували найбільшу кількість сонячних плям у липні 2000 року і їх було аж 244.


Читайте також:

Настає «золота ера» дослідження Сонця

Зонд NASA Parker Solar Probe наблизився до Сонця і надіслав дані

Зонд Solar Orbiter надіслав найближчі фотографії Сонця 

Related posts

Leave a Comment