На станції “Академік Вернадський” зафіксували найвищу липневу температуру за всі роки спостережень

Фото: Андрій Зотов


На українській антарктичній станції “Академік Вернадський” зафіксовано новий рекорд, повідомляє фб-сторінка НАНЦ. 3 липня температура повітря сягнула +8,7°С. Це найбільша максимальна температура в липні за всі роки спостережень. Попереднє найвище значення було +5.6°С аж у липні 1965 року, тобто коли станція ще належала Великій Британії.

Важливо, що зараз в Антарктиці – зима, тож такий “плюсовий” рекорд, та ще й одразу на 3,1 градуси вищий, є дуже тривожним сигналом.

Варто відзначити, що за даними Національного центру прогнозування навколишнього середовища США, 3 липня загалом стало найспекотнішим днем на планеті за всю історію спостережень. Середня глобальна температура сягнула 17,01°С, перевершивши рекорд серпня 2016 року – 16,92°C.

Як ми повідомляли, минула зима в районі станції “Академік Вернадський” стала найтеплішою: середня температура повітря становила -2,13°С, а абсолютний мінімум ледь перетнув позначку -8°С.

А в лютому 2022 року наші вчені на станції зафіксували найвищу температуру за всі роки спостережень: +12,7°С. Попередній рекорд був +11,7°С 1985-го.

У листопаді ж 2022 року на українській антарктичній станції був зареєстрований сніговий рекорд: висота снігу сягнула 345 см. Це було майже на півметра більше, ніж попередній максимум (3 метри в грудні 2021-го). Науковці вважають такий факт прямим наслідком потепління, через яке з поверхні океану випаровується більше вологи і, відповідно, випадає більше опадів, ніж було раніше.


Читайте також:

На станції “Академік Вернадський” найтепліша зима 

Температурний рекорд на станції «Академік Вернадський» 

Related posts

Leave a Comment