Нова стипендіальна програма у Польщі для молодих вчених з України

Польський Національний науковий центр заснував стипендію для студентів та науковців-початківців з України, які під час агресії РФ на Україну знайшли або знайдуть захист у Польщі. Завдяки цьому вони зможуть продовжити навчання та дослідницьку роботу у польських університетах та наукових інституціях.

Про це йдеться на сайті Національного наукового центру.

Нова стипендіальна програма для українців у Польщі

Заявку можна подавати в університети чи інші наукові установи. Потрібно вказати:

  • дані дослідника, якого мають підтримати;
  • дані академічного викладача, який проводить дослідження у суміжній галузі і підтримує стипендіата (але не претендує на фінансування чи участь в заходах від програми);
  • план інтеграції студента у польську академічну спільноту.

На програму можуть подаватися ті, хто:

  • не має докторського ступеня або еквівалентної кваліфікації;
  • внаслідок війни виїхав з України після 24 лютого або має намір виїхати;
  • був або є студентом/докторантом українського університету у 2021/22 навчальному році або працює в науковому підрозділі в Україні.

Програма розпочнеться у березні 2023 року і триватиме від 6 до 12 місяців (індивідуально для кожного студента). Можна взяти участь у стипендії, будучи в Україні, але лише не більше ніж половину терміну навчання.

Студентам виплатять від 3,5 до 5 тисяч злотих (28 – 40 тисяч гривень). Суму можуть збільшити за рахунок сторони, яка прийматиме. Бюджет програми становить 1,2 млн. злотих.

Заявка подається виключно в електронному вигляді відповідно до порядку подання заяв.

Дедлайн подачі заявок: набір на спеціальну стипендіальну програму розпочався 26 липня 2022 року та триває до 26 серпня 2022 року з можливістю продовження.

За детальною інформацією щодо подачі заявки можна звернутися до координатора програми Томаша Шумелди, електронна адреса: tomasz.szumelda@ncn.gov.pl

Джерела: Narodowe Centrum Nauki. Евакуація.Сity

Related posts

Leave a Comment