Такою він побачив Землю з космосу

Космічний корабель Orion повернувся зі своєї подорожі до Місяця рівно через 50 років після того, як відбулася перша в історії людства висадка астронавтів на цей супутник Землі. NASA показало останній “погляд” на Землю з космосу від космічного корабля Orion, коли він був за кілька годин польоту від нашої планети. Зі знімків камер корабля було створено справді вражаюче відео. Про це з посиланням на Space пише видання focus.ua.

Успішне повернення космічного корабля Orion на Землю ознаменувало завершення місії Artemis 1. Це тільки перша частина нової місячної програми NASA, в рамках якої космічне агентство хоче не тільки повторити успіх місій програми “Аполлон”, але й створити постійно діючу базу на Місяці.

Отже, 11 грудня 2022 року Orion приводився в Тихому океані і все пройшло саме так, як планували вчені з NASA. Саме цього дня, 11 грудня 1972 року, на Місяць висадилися астронавти NASA з місії “Аполлон-17”. Це були останні на сьогодні люди, які ступали на супутник Землі.

космічний корабель OrionFullscreen
Фото: NASA

Космічний корабель увійшов в атмосферу Землі на швидкості, що більше ніж у 30 разів перевищує швидкість звуку — 40 тисяч км/год. Незабаром він уповільнився за допомогою своїх парашутів до швидкості 32 км/год і здійснив посадку.

Під час свого наближення до Землі космічний корабель Orion зробив серію вражаючих знімків нашої планети, з яких NASA створили кілька відеороликів.

На борту корабля Orion не було астронавтів, а лише манекени, одягнені у спеціальні костюми (які носитимуть і астронавти, котрі полетять на Місяць у майбутньому). Ці манекени були оснащені спеціальними датчиками, що збирали інформацію, яку NASA використовує для підготовки комфортних умов астронавтів під час майбутніх космічних подорожей.

Місячна програма Artemis передбачає, що наступний свій політ Orion здійснить вже у 2024 році, але цього разу на його борту будуть астронавти. У рамках місії Artemis 2 астронавти здійснять такий самий політ до Місяця, який було здійснено космічним кораблем Orion за 26 днів, з 16 листопада до 11 грудня 2022 року.

Якщо все йтиме за планом, то третій політ з астронавтами, а саме місія Artemis 3 відбудеться вже у 2025 чи 2026 роках. На цей раз здійсниться посадка астронавтів на поверхню Місяця.

До кінця десятиліття NASA також планує побудувати на близькомісячній орбіті космічну станцію Gateway, яка буде своєрідним хабом для подорожей на Місяць. Також на супутнику Землі буде побудовано першу місячну базу і NASA планує польоти на Місяць як з екіпажем, так і без нього, починаючи з 2026 року і в наступному десятилітті. Таким чином, буде створено міцний фундамент для першого польоту на Марс.

Чи здійсниться амбітна мрія NASA про заснування місячної колонії, ми дізнаємося вже протягом найближчого десятиліття.


Читайте також:

Політ людини на Місяць: Україна і NASA обговорили співпрацю

Змагання за Місяць

Перспективи українського космосу 

Related posts

Leave a Comment