Українська Антарктика – в Брюсселі

У штаб-квартирі Європейської Комісії в Брюсселі відкрилася фотовиставка “Ukrainian Antarctic Research and Resistance” (“Україна в Антарктиці: дослідження та незламність”). Її офіційний старт відбувся ввечері 13 грудня 2022 року за участі єврокомісара з питань довкілля, океанів та рибальства Віргініюса Сінкевічюса, директора Національного антарктичного наукового центру Євгена Дикого та заступника представника України при ЄС Сергія Терешка. Про це повідомляє сайт НАНЦ.

На виставці представлені 40 світлин про історію та сучасність досліджень України в Антарктиці, унікальну природу крижаного континенту. Особливе місце в експозиції посідають два колажі, створені спеціально для події в Брюсселі: з фотографіями офісу НАНЦ, розтрощеного внаслідок удару російської ракети по центру Києва, та з фотографіями українських полярників, які стали до лав ЗСУ і боронять Україну.

“Наразі науковці в Україні живуть у двох різних століттях. Одне – ХХІ століття, в якому нас хвилюють питання зміни клімату та спільних досліджень в Антарктиці. Інше – це ХХ століття, а може і раніше. В ньому ми вимушені обороняти свою землю в кривавій, варварській війні з росіянами, виживати без світла і тепла. Це питання – в якому столітті продовжить перебувати людство – вирішується зараз в окопах в Україні. Саме цю думку ми хотіли донести цією виставкою,” – зазначив директор НАНЦ Євген Дикий.

“Війна в Україні, Буча та Ірпінь – набагато ближче до Європейського Союзу, ніж це може здаватися. Вони від Брюсселя знаходяться на такій же відстані, як і Афіни. Теж ж саме з Антарктидою. Вона здається дуже далекою, але водночас ті процеси, які там відбуваються, впливають на всіх нас”, – зауважив єврокомісар Віргініюс Сінкевічюс.

Окрім фото, в експозиції можна побачити український прапор, який майорів на антарктичних вітрах, з підписами учасників 26-ї Української антарктичної експедиції.

This slideshow requires JavaScript.

У штаб-квартирі ЄК виставка працюватиме до 22 грудня цього року. Побачити її можуть працівники Єврокомісії та їхні гості. Також можливий доступ невеликих груп відвідувачів за попередньою домовленістю.

Виставка в Брюсселі організована Національним антарктичним науковим центром за підтримки Європейської Комісії та Представництва України при ЄС.

Фото: Xavier Lejeune.

Related posts

Leave a Comment