Україна створить динамічну карту Антарктиди

моніторинг Антарктиди з космосу

В Україні планують створити карту Антарктиди на основі космічних знімків у просторово-часовій динаміці. Це передбачає Меморандум, підписаний 6 лютого 2019 р. між Національним антарктичним науковим центром та міжнародною компанією EOS Data Analytics, що займається комплексним аналізом даних з космічних систем. Проект включатиме моніторинг льодового покриву Антарктиди, «цвітіння» моря, поширення рослинності на континенті тощо.

моніторинг Антарктиди з космосу

 

Меморандум, на думку НАНЦ, є прикладом першого в Україні державно-приватного партнерства щодо вивченні Землі з космосу.

«На станції «Академік Вернадський» ми вже в партнерстві з бізнесом досліджуємо океан, нам бракувало лише погляду згори, звідки можна моніторити процеси великого просторового масштабу. Тепер завдяки ЕОS ми отримали можливість бачити Антарктиду одночасно ще й з космосу. Тож наше розуміння Антарктики та через неї загалом планети Земля стане значно глибшим та повнішим. Я дуже радий, що в Україні народжуються та працюють такі високотехнологічні сучасні компанії, саме за ними майбутнє країни», – розказав в.о. директора НАНЦ Євген Дикий.

меморандум, Дикий

«Потенціал Антарктиди на сьогодні недостатньо вивчений, але вже зрозуміло, що там зберігається стратегічний ресурс нашої планети. Діяльність ЕОS як соціально-відповідальної компанії співпадає з екологічною спрямованістю дослідницьких проектів, які ведуть українські науковці в Антарктиді», – зазначив директор та засновник компанії EOS Макс Поляков.

Очікується, що перші результати співпраці можна буде побачити вже у березні цього року.

Related posts

Leave a Comment