Україна взяла участь у засіданні Європейської полярної Ради

Україна вперше взяла участь у засіданні Європейської полярної Ради (ЄПР) – організації, що займається стратегічним розвитком полярних досліджень та інших ініціатив щодо Арктики та Антарктики в Європі, повідомляє НАНЦ.

Національний антарктичний науковий центр взяв участь у цьому заході на правах нового члена Ради, адже, як ми повідомляли, у квітні цього року НАНЦ набув повноправного членства в ЄПР. Це дасть нові можливості нашим вченим для вивчення Арктики та Антарктики, а також покращить інтеграцію української науки в європейський дослідницький простір.

Європейську полярну Раду називають європейським “елітним клубом” з досліджень Арктики та Антарктики. Головна мета Ради – сприяти багатосторонній співпраці своїх учасників з вивчення полярних регіонів. Вона діє як єдиний контактний пункт для комунікації європейських полярних дослідників як між собою, так і з міжнародними партнерами.

Виїзне засідання Європейської полярної Ради відбулося 13-17 червня 2022 року в м. Болонія і було присвячене засадам нової Стратегії ЄПР на 2022-2027 роки. Зокрема, учасники обговорили деталі нового стратегічного бачення та місії Ради, яка буде розділена на тематичні блоки для ефективнішої координації, співробітництва та взаємодії членів ЄПР як між собою, так і з іншими зацікавленими організаціями. Про це повідомив учасник засідання від України, завідувач відділу міжнародного науково-технічного співробітництва НАНЦ Андрій Федчук.

Протягом літа проєкт Стратегії буде опрацьований робочою групою експертів та погоджений з усіма членами ЄПР. Очікується, що остаточний варіант Стратегії на 2022-2027 роки буде затверджено на наступному пленарному засіданні ЄПР восени 2022 року.

 

Related posts

Leave a Comment