Українці першими зійшли на досі недосяжну 7-кілометрову вершину в Гімалаях

Команда українських альпіністів першою у світі зійшла на недосяжну вершину Гімалаїв – Аннапурну III, яка раніше не піддалася семи світовим командам. Про це з радістю повідомили на Facebook-сторінці Федерації альпінізму та скелелазіння України, інформує РБК – Україна.

Імена українських спортсменів-героїв, які показали всьому світу, що таке сила духу: Микита Балабанов, В’ячеслав Полежайко, Михайло Фомін.

Альпіністи присвятили два роки серйозній підготовці до походу, розвідці району, а в 2019-му здійснили спробу сходження.

Надскладна експедиція тривала півтори місяці, вартувала грошей і чимало нервів. Але результат вразив увесь світ – українці не здалися, і непокірна скеля підкорилася.

До цього на вершину Аннапурна III висотою 7555 метрів, що знаходиться в ущелині Seti Kola у Непальських Гімалаях, робили спроби сходження сім світових експедицій.

Двом з них вдалося дійти до 6500 – британцям у 1981 році і австрійцям у 2016-му. В австрійській експедиції брав участь зірка альпінізму Девід Лама, який три роки потому загинув у Канаді під час сходження лавини.

Під час проходження маршруту альпіністам доводиться долати різноманітні форми складного рельєфу, водоспадний лід, глибокий сніг, мікс зі скель, льоду та снігу, льодопади.

Спортсменам доводиться долати 2800 метрів вертикальної скелі. А погодні умови там дуже складно прогнозувати.

This slideshow requires JavaScript.

Джерела: РБК – Україна, Facebook-сторінка Федерації альпінізму та скелелазіння України,

Фото: facebook.com/MCFUkraine

Related posts

Leave a Comment