Українські науковці почали нове дослідження: з борту «Ноосфери» вони встановили шість аргобуїв у водах Антарктики, повідомляє сайт НАНЦ. Таке дослідження проводиться вперше не лише для наших учених, які вивчають Південний океан, а загалом для України.
Аргобуї – інноваційне автономне обладнання для підводних вимірювань, яке не має двигуна і рухається за течією. Вони визначають температуру, солоність і тиск на різних глибинах. Потім через супутник разом з GPS координатами передають ці дані в світову базу. В цьому дослідженні відправка здійснюватиметься кожні 10 днів.
Завдяки цим приладам учені зможуть більше дізнатися про зміни течій у Південному океані через значне потрапляння прісної води, а також про інші процеси.
Дослідження здійснюється в межах проєкту OCEAN:ICE програми ЄС «Горизонт Європа» та фінансується ЄС спільно з Міністерством досліджень та інновацій Великої Британії (UKRI).
Завдяки океанографічним дослідженням, які проводить Наталія Шепель, Україна вкотре долучилася до глобальної науки, а зібрані дані стануть частиною світової мережі океанографічних спостережень.
Читайте також:
Україна братиме участь у проекті OCEAN:ICE
Українські вчені отримали розширені можливості для полярних досліджень
Течії океану поводяться інакше, ніж вважалося