В Антарктиці полярники відзначають Мідвінтер

21 червня полярники з різних країн вітають одне одного з серединою зими. Українська антарктична команда традиційно відзначає Мідвінтер, що є своєрідною психологічною розрядкою для людей, які працюють у суворих умовах крижаної ізоляції, 10-градусного морозу і полярних сутінків.

«Сонце з’являється у нас на короткий час: світає об 11.30, а близько 15.00 сонце заходить. Якщо снігопад і хмарно, то взагалі темно, наче ввечері. Вочевидь, саме тому Мідвінтер святкується в день сонцестояння, 21 червня. На відміну від України, де день починає скорочуватися, тут, в Антарктиді, навпаки, від 21 червня зменшується ніч», – розповідає начальник 24 української антарктичної експедиції Ігор Дикий в коментарі для сайту НАНЦ.

Незмінна традиція Мідвінтера – купання у крижаній воді. Вважається, що для тих, хто вперше зимує в Антарктиді (а таких в 24-й УАЕ – четверо),  це є посвяченням у полярники. За словами Ігоря Дикого, таке випробування – не для слабкодухих, адже температура води в океані сьогодні – мінус 1,5 градуса за Цельсієм.

Головними розвагами на Мідвінтер є різноманітні змагальні забави: футбольний матч, спортивна естафета, перетягування канату, стрільба з пневматичної рушниці в ціль, кидання на найдальшу відстань 5-кілограмового китового хребця. «На острові Расмуссен віддавна лежить скелет великого синього кита. Вочевидь, колись цей кит викинувся на берег. Учасники попередніх експедицій давно вже привезли хребець на станцію. Відтак кістка вагою близько 5 кг стала спортивним снарядом спеціально для мідвінтерівських змагань», – розповідає Ігор Дикий.

Незадовго до свята українські полярники розпочали турніри з армреслінгу, шахів, дарцу, більярду, підтягування на перекладині тощо. Лідером змагання серед рибалок став метеоролог Тарас Білий, який зловив білокровну щуку вагою 1,494 кілограма. Призи переможцям вручають під час святкової вечері, а потім полярники переглядають привітання від колег з інших антарктичних станцій, а також з України.

Цього року з мідвінтером учасників 24-ї Української антарктичної експедиції привітали Президент України Володимир Зеленський, а також Міністр освіти науки Лілія Гриневич.

 

Related posts

Leave a Comment