Як святкували Мідвінтер – 2019 на станції Академік Вернадський

Оксана Савенко (Oksana Savenko)

На вихідних ми відсвяткували улюблене свято полярників з різних країн – свято середини зими, або Мідвінтер, що в Південній півкулі відзначається в день зимового сонцестояння.

Нам дуже пощастило з погодою – напередодні свята акваторія навколо станції звільнилася від суцільного льоду, а в святковий день було сонячно, температура води становила –1.8°C (так, це мінус!), температура повітря не перевищувала –8°C, вітер майже не відчувався, хоча одразу після свята розпочався справжній антарктичний шторм.

Свято почалося з урочистого сніданку, який для нас приготував начальник експедиції – Ігор Дикий, виконавши індивідуальне замовлення кожного зимівника. Дорогоцінний короткий період світлового дня ми присвятили спортивним змаганням і зануренням в крижану воду – дехто навіть примудрився виконати справжні запливи. Ніхто з нас не відмовився від такого задоволення. Саме ця традиція дає право новачкам пройти посвяту в зимівників.

Головною спортивною подією був фінал чемпіонату по футболу. А завершився цей етап святкування шашликами і глінтвейном на заході сонця. На станції на нас чекала святкова вечеря, після якої в барі Фарадей було урочисте вручення нагород за спортивні перемоги, а також сертифікатів зимівників. Ми дивилися відеопривітання і читали листи з України та з інших полярних станцій. Кухар Богдан Паламарчук, окрім святкової вечері, приготував на десерт дуже смачний торт. А продовжилось свято танцями, співами і душевними розмовами, які тривали майже до самого ранку.

Свято в нас вийшло сімейне і дуже веселе. Тепер ми знаємо, що з кожним днем світовий день ставатиме довшим, а з таким позитивним настроєм всі готові до наступного етапу зимівлі, на який у нас заплановано багато важливої роботи. Сподіваємось, що за допомогою цих світлин, ми зможемо поділитися з вами нашим святковим настроєм і антарктичною прохолодою.

This slideshow requires JavaScript.

Related posts

Leave a Comment