Британка Пріт Чанді побила світовий рекорд самостійної полярної експедиції

Офіцер британської армії Пріт Чанді (Preet Chandi) побила рекорд найдовшої індивідуальної полярної експедиції. Вона подолала 1485 кілометрів в Антарктиді за 70 днів і 16 годин без супроводу й технічної підтримки. Про це повідомляє ВВС.

Таким чином 33-річна капітан Чанді, відома як Полярна Пріт, перевершила попередні рекорди жінок і чоловіків.

Попередній світовий рекорд у 1459,8 км був встановлений в 2015 році підполковником у відставці Генрі Ворслі (Henry Worsley). Його підняли з льоду за 202 км до завершення запланованого перетину Антарктиди, і згодом через хворобу він втратив життя у лікарні в Чилі.

Раніше, у 2021 році Пріт Чанді здійснила похід на Південний полюс. Про свій останній виклик вона сказала:

«Це було найважче, що я коли-небудь робила. Я просто вдячна, що Антарктида дозволила мені безпечний перехід у цій подорожі. Це було набагато важче, ніж торішня експедиція — найважче, що я коли-небудь робила. Цього сезону умови були складнішими, але я відчувала, що важливо продовжувати».

Вона хотіла перетнути Антарктиду на лижах повністю, від узбережжя до узбережжя, але через надзвичайно несприятливі умови не дійшла до бажаної точки 160 кілометрів.

За словами жінки, вона проходила на лижах про 13–15 годин щодня, не робила вихідних і часом спала лише по п’ять годин на добу. Вона додала, що залишалася рішучою попри складні умови, щоб побачити, як далеко зможе просунутися.

Капітан Чанді, фізіотерапевт регіонального відділення реабілітації в Бакінгемширі, також стала першою жінкою, яка двічі перетинала на лижах Південний полюс.

Попередній рекорд найдовшої індивідуальної полярної експедиції серед жінок встановила німкеня Ані Блаха (Anja Blacha). У 2020 році вона пройшла 1381 кілометр до Південного полюсу.


Читайте також:

Антарктичний рекорд. Досягнення і поразка цього сезону

Перейти Антарктиду. Одному. Пішки 

Рекорд у навколосвітній подорожі літаком

Related posts

Leave a Comment