Вчені виявили колонію імператорських пінгвінів з космосу

Фото: Christopher Walton | Колонія імператорських пінгвінів налічує майже 500 особин


На узбережжі Антарктиди мешкають майже шість десятків колоній імператорських пінгвінів, про які відомо вченим. Дослідники зазначають, що більше половини з них залишилися б не відкритими, якби не знімки з космосу. Так сталося і з цією групою, пише focus.ua із посиланням на Daily Mail.

Довгий час учені вивчають супутникові знімки берегової лінії Антарктиди, сподіваючись помітити нові колонії імператорських пінгвінів, які, ймовірно, знаходяться під загрозою вимирання. У процесі досліджень вчені відстежують пташиний послід або гуано, що має коричневий колір, а тому його легше виявити на великих ділянках морського льоду.

За словами доктора Пітера Фретвелла з Британської антарктичної служби, який займається вивченням дикої природи з космосу та є автором нового дослідження, саме супутникові знімки допомогли вченим відкрити 33 із 60 колоній імператорських пінгвінів на узбережжі Антарктиди. Нова група не стала винятком.

пінгвіни космосFullscreen
Супутникові знімки допомогли ідентифікувати нову колонію. Фото: Maxar Technologies

 

Фретвелл зазначає, що через зміни клімату та нагрівання крижаного континенту імператорські пінгвіни в найближчому майбутньому можуть опинитися у вразливому становищі. Тому виявлення нової колонії морських птахів таке важливе — це дозволить вченим відстежувати, а також вживати заходів щодо збереження цього виду.

Нову колонію помітили на мисі Верлегер у Західній Антарктиді — ймовірно, до неї входить майже 500 імператорських пінгвінів. У процесі дослідження Фретвелл із колегами вивчили знімки з Sentinel 2 Європейської комісії, а потім зіставили їх із зображеннями високої роздільної здатності з іншого супутника — MAXAR WorldView3.

антарктидаFullscreen
Зображення зі Sentinel 2 Європейської комісії. Фото: Peter Fretwell/BAS

 

Дослідники також звернулися до попередніх відкриттів колоній пінгвінів в Антарктиді та дійшли висновку, що між групами морських птахів знаходяться ніким не зайняті проміжки по 100 км — учені зробили припущення, що пінгвіни вважають за краще триматися одне від одного подалі.

Зазначимо, що супутникові знімки не дозволяють порахувати точну кількість пінгвінів у колонії, проте дозволяють вченим попередньо оцінити чисельність колоній за розмірами скупчень — звідси з’явилася цифра 500 імператорських пінгвінів.

Зазначимо, що програма Британської антарктичної служби (BAS) триває вже 15 років. У 2020 році вчені використали супутникові знімки, щоб відкрити 11 нових колоній імператорських пінгвінів, три з них було виявлено раніше, проте не було підтверджено. Тоді ж дослідники з’ясували, що в Антарктиді ховаються більше колоній морських птахів, ніж передбачалося раніше — тоді вчені припустили, що на континенті знаходиться від 265 до 278 тисяч пар, які розмножуються.

Фото: Peter Fretwell/BAS

Однак проблема полягає в тому, що більшість колоній розташовуються на узбережжях Антарктиди, які страждають від нагріву континенту — внаслідок цього морські птахи можуть втратити свої гнізда. Дослідники припускають, що навіть за найкращого сценарію глобальна температура підвищиться на 1,5°C, що призведе до скорочення популяції імператорських колоній як мінімум на 31%. Ба більше, до 2100 року 80% колоній морських птахів може виявитися “напіввимерлими”.


Читайте також:

Фауна району Аргентинських островів

Пінгвіни користаються з розширення морської зони заборони рибальства 

Експансія пінгвінів на станції «Академік Вернадський» 

Related posts

Leave a Comment