Пінгвіни користаються з розширення морської зони заборони рибальства

Колонія пінгвінів дженту, Південна Джорджія. Фото: BAS

Пінгвіни дженту (пінгвіни-шкіпери) користаються з нещодавно розширеної зони заборони рибальства навколо субантарктичного острова Південна Джорджія. Про це свідчать результати дослідження Британської антарктичної служби (British Antarctic Survey, BAS), проведеного на замовлення Королівського товариства охорони птахів, повідомляє сайт BAS.

На віддаленій заморській території Великобританії Південній Джорджії проживають важливі колонії пінгвінів, включаючи дженту. Їхній основний раціон становить криль, невеликі ракоподібні, якими багате море в цьому районі.

Визнаючи необхідність збалансувати риболовний промисел зі збереженням середовища існування та дикої природи, уряд Південної Джорджії та Південних Сандвічевих островів (GSGSSI) у 2012 році створив морську заповідну зону площею 1,07 млн. км2. Вона включала 12 морських миль зони заборони рибальства (відомої як No-Take Zone, NTZ) навколо узбережжя Південної Джорджії. У решті морської заповідної зони вилов криля заборонений протягом літнього сезону розмноження морських птахів, але відкривається взимку, коли більшість морських птахів мігрують далі на південь. Однак на острові зимують пінгвіни дженту, а це створює можливість перекриття їх кормової зони і зони промислового вилову криля.

У червні 2018 року команда Британської антарктичної служби оснастила 16 пінгвінів дженту супутниковими передавачами. Результати дослідження показали, що пінгвіни регулярно добувають їжу за межами 12-мильної зони заборони риболовлі і заходять у зони вилову криля. Це дослідження призвело до розширення NTZ до 30 км, забезпечуючи додаткові 4500 км2 захисту.

Фото: BAS

Описуючи дослідження в статті, опублікованій в журналі Diversity and Distributions, провідний автор доктор Норман Раткліф, еколог, який займається пінгвінами у BAS, зазначив:

«У нашому новому дослідженні описано, як у роки меншої кількості криля пінгвіни дженту подорожують значно далі від берега, ніж раніше вважалося. Розширення зони заборони рибальства – це хороший приклад впливу науки на політику, і я впевнений, це забезпечить кращий захист кормового середовища пінгвінів. Однак розширення не охопило всю кормову зону пінгвінів у 2018 році, тому ми вивчаємо підходи для подальшого розширення NTZ у ті роки, коли криля недостатньо. У сприятливі для криля роки, коли пінгвіни залишаються ближче до берега, межа NTZ залишається на рівні 30 км. Таке динамічне управління охороною океану є хорошим компромісом між збереженням природного середовища та підтримкою прибуткового рибальства”.

Води навколо Південної Джорджії визнані одними з найбагатших у біологічному плані місць на планеті, з більшою кількістю описаних морських видів, ніж Галапагоські острови, і є однією з найбільших у світі морських заповідних територій.

Більше про те, як зміни кормових полів збільшують потенціал для просторового перекриття між пінгвінами дженту та рибальством на криля в морській заповідній зоні можна прочитати у цій публікації.

Джерело: сайт BAS

Related posts

Leave a Comment