Як обмежити вплив туристів на екосистему Антарктики

Вийшов друком перший номер Українського Антарктичного Журналу за 2021 рік.

Електронна версія журналу розміщена на сайті видання. Анотації статей тут розміщені обома мовами, а самі статті – мовою оригіналу.

Видавцем журналу є Національний антарктичний науковий центр.

Серед низки важливих статей, розміщених у цьому журналі, звернемо увагу на матеріал, який буде цікавий для ширшого загалу. Його назва «Мінімізація туристичного впливу на екосистему Аргентинських островів, Антарктичний півострів, за допомогою підходу регулювання відвідувачів». Авторами статті є Г.Євчун, Є.Дикий, І.Козерецька, А.Федчук, В.Карамушка та І.Парнікоза.

«Кількість туристів, які відвідують Антарктику, постійно зростає з 2010 року, – йдеться в анотації. – Ці візити в основному концентруються лише в кількох місцях, збільшуючи можливий вплив на довкілля. Однією з туристичних гарячих точок Антарктики є Аргентинські острови в архіпелазі Вільгельма. Вони входять в топ-20 найбільш відвідуваних місць Антарктики і складаються з островів Галіндез, Вінтер та Скуа. Місце відоме своєю дикою природою, багатою рослинністю (давні мохові банки, лишайники, популяції перлинниці Colobanthus quitensis та щучника антарктичного Deschampsia antarctica), вражаючими краєвидами та включає одну з найстаріших дослідницьких баз в Антарктиці — Українську антарктичну станцію «Академік Вернадський».

До цього моменту не було розроблено заходів щодо зниження впливу туристів на цінності цього регіону, – йдеться далі в анотації статті. – На основі підходу Правил відвідування та базуючись на результатах численних досліджень, було визначено головні цінності регіону та встановлено ті з них, які можуть бути відкриті для туристів. Так, окрім таких загальноприйнятих цінностей як морські птахи і ссавці, додано рослинність. Оцінено загрози для цих компонентів цінності регіону, які поділено на відомі та потенційні впливи. Проаналізовано та розроблено вимоги до висадки на дану територію, включаючи найважливішу вимогу — кількість відвідувачів».

Так, автори статті вважають, що максимальна кількість відвідувачів повинна становити 36 осіб за одну висадку та 270 осіб за день, не рахуючи пасажирів яхт. Вперше для Правил відвідування було запропоновано обмежити кількість яхт, які відвідують туристичну локацію, до трьох на день. Щоб розвантажити станцію і водночас сконцентрувати туристів у досліджуваному регіоні, автори запропонували дві туристичні стежки: одну для острова Галіндез, другу — вже наявну на острові Вінтер.

У додатку до статті наводиться підготовлений авторами проєкт Правил туристичного відвідування центральних Аргентинських островів.

Редакція журналу запрошує науковців, які займаються відповідними дослідженнями, до формування наступного випуску УАЖ. При цьому, редакція звертає увагу авторів на правила подання рукописів для публікації, з якими можна ознайомитись за цим посиланням.

Related posts

Leave a Comment