Понад 80 книжок поповнять бібліотеку станції «Академік Вернадський»

У ході акції «Книги в Антарктиду», яка тривала близько двох місяців, було сформовано невелику, але інтелектуально містку добірку для оновлення бібліотеки антарктичної станції «Академік Вернадський», повідомляє сторінка НАНЦ у фейсбуці.

Понад вісім десятків книжок сучасних українських письменників та зарубіжних бестселерів, перекладених українською мовою, поезія і проза, мемуаристика, науково-популярна література. Свої книжки з автографами для антарктичної бібліотеки охоче надали письменники Сергій Жадан, Марія Матіос, Василь Шкляр, Андрій Курков, Софія Андрухович, Тарас Прохасько, Андрій Кокотюха, Катерина Бабкіна, Тамара Горіха Зерня, публіцисти Віталій Портніков, Стас Асєєв, Олександр Михед та інші.

Окремо було зібрано цілу низку ветеранських книжок: від художніх, але дуже автобіографічних творів, що показують історії звичайних людей на війні, до документального дослідження про початок війни. Усі твори були подаровані їхніми авторами (Олексій Петров, Костянтин Чабала, Влад Якушев, Віталій Запека, Юрій Руденко, Євгенія Духопельникова, Олена Мокренчук) або видавництвом Білка в особі його директорки Ірини Білоцерковської.

Також на крижаний континент відправляється «пакунок» від видавництва «Абабагаламага», директор якого Іван Малкович особисто підібрав книжки для станції. Це, зокрема, «Триста поезій» Ліни Костенко, політичний детектив Юрія Щербака «Час смертохристів», том жартів від невмирущого бравого вояка Швейка, український переклад «дорослих» творів Роальда Дала, «Українські повісті» Гоголя у блискучому перекладі Рильського та Зерова, «Володарка Понтиди» Юрія Косача та інші вартісні твори.

На прохання полярників – учасників 26-ї УАЕ, що нині працюють в Антарктиді, бібліотеку станції поповнять: книга орнітологині Наталі Атамась «Пташині історії», «Круз і Лис» – історичний роман Антона Санченка про перших мандрівників у вічні льоди, та ціла плеяда науково-популярних книжок від видавництва «Віхола».

Видавництво «Наш Формат» надало добірку мемуарів Генрі Форда та нобелівського лавреата з фізики Річарда Фейнмана, книжки Ніла Макгрегора «Історія світу в 100 предметах», славетного Джордана Пітерсона, Ганса Рослінга «Фактологія» тощо.

Далекої мандрівки в Антарктиду також чекають: неймовірне видання «Україна. Їжа та історія» від проєкту «Їжакультура», де поєднані розвідки про минуле української кухні та сучасні традиції; стосик книг від видавництва Смолоскип, зокрема, вибрані твори Василя Симоненка та Василя Стуса; добірка сучасної української фантастики від видавничої групи «KM-Букс».

Організатори акції «Книги в Антарктиду» вдячні всім авторам та видавництвам, які долучилися до неї та подарували книги для найвіддаленішого куточка України у світі. Окрема «полярна» подяка PEN Ukraine та Ганні Скоріній – за консультаційну підтримку.

This slideshow requires JavaScript.

Читайте також:

Бібліотека антарктичної станції «Академік Вернадський» поповниться книгами сучасних українських авторів

Добірка книг для бібліотеки станції «Академік Вернадський» поповнюється

Related posts

Leave a Comment