Як підготуватися до подорожі?

Ганна Бурлака

Планування – найважливіше для мене, воно допомагає:

  • правильно керувати часом, особливо, коли на мандрівку є лише вихідні, тиждень або два.
  • зекономити гроші, шукаючи самостійні маршрути, а не тури, і бронюючи житло й транспорт завчасно.

Мій підхід до подорожей 2020:

  • Перевіряю на кількох сайтах, чи відкрита країна, які умови та чи потрібен тест. Практика показала, що найдостовірніша інфа – на офіційних сайтах уряду певної країни.
  • Якщо потрібен тест, я оцінюю: 1) скільки часу є, аби результат не став старим (48, 72 чи 96 год. – кожна країна має свої вимоги) та 2) час добирання. Наприклад, переліт з України кудись в Африку Турецькими авіалініями займає ~12 год. Часто пересадки в Стамбулі по 8-11 год. Враховуючи, що я з Франківська (підставте своє місто), а виліт з Києва, я рахую: поки я здам тест, поки отримую результат, поки доїду до Борисполя та долечу, чи результат не стане старим?
  • Шукаю авіапереліт адекватний за ціною. Якщо в одну країну надто дорого, я шукаю в іншу – світ великий!
  • Складаю маршрут. Це найбільша робота – перечитування тонни інфо та пошук того, що цікаво нам з Вітею. На цей пункт у мене йде найбільше часу. Я читаю лише англомовні блоґи та ресурси – там інформація свіжа та якісна. На жаль, українською мовою часто нічого немає про далекі країни. Тому я по поверненню пишу статті на свій сайт hannaburlaka.com.
  • Бронюю житло, автобуси, сафарі, музеї та додаткові перельоти + рахую бюджет. Ми їздимо громадським транспортом в дешевих країнах та орендуємо авто в дорогих, оскільки це дешевше. Багато ходимо пішки, і частково готуємо самостійно, а частково – їмо десь, щоб завдяки кухні також познайомитися з країною.
  • Збираю речі. Ретельно перевіряю погоду, щоб взяти лише те, що точно буде потрібно. Надаю перевагу ручній поклажі, бо це легкість і мобільність для мене, особливо в моїх активних мандрах з купою локацій переїздів.

А що вам допомагає підготуватися та економити в подорожах?

Джерело: Блог Ганни Бурлаки

Related posts

Leave a Comment