Про регіональні відмінності у кліматичних змінах та асиметричний розподіл озону над поверхнею Землі

Восени 2020 року вийшла друком англомовна монографія «Прихований зв’язок між магнітним полем Землі та кліматом», в якій також включені результати по Антарктиці. Повідомлення про це розміщене на сторінці групи у фейсбуку «Vernadsky station team».

У праці, авторами якої є українські вчені Н.А. Кіліфарська, В.Г. Бахмутов та Г.В. Мельник, запропоновано нову систему розуміння та тлумачення як добре відомих, так і менш відомих взаємозв’язків між різними геофізичними та метеорологічними параметрами, що може поліпшити якість моделювання клімату. У ній розглядаються найновіші дослідження як поточних, так і палеоданих. Показано причинно-наслідковий ланцюг взаємодій між геомагнітним полем, енергійними частинками, які бомбардують атмосферу Землі, озоном та вологістю поблизу тропопаузи та приземною температурою. Вплив цих складних взаємодій нерівномірно розподілений по всій земній кулі. Книга сприяє розумінню регіональних відмінностей у кліматичних змінах та асиметричному розподілі озону над поверхнею земної кулі, зокрема і в Антарктиці.

Kilifarska N.A. Bakmutov V.G. Melnyk G.V. The Hidden Link Between Earth’s Magnetic Field and Climate . – Elsevier, 2020. – 228. – Paperback ISBN: 9780128193464, eBook ISBN: 9780128193471.

З коротким викладом представленого у монографії механізму також можна ознайомитися у недавній публікації:

Kilifarska N.A. Bakmutov V.G. Melnyk G.V. The geomagnetic field’s imprint on the twentieth century’s climate variability. Geological Society, London, Special Publications. 2020. 497. P. 205-227.

 

Related posts

Leave a Comment