З Антарктичного острова вивезли 3 тонни сміття під чуйним наглядом пінгвінів

Пінгвіни пильно спостерігали за тим, як моряки прибирають острів. Фото: SWNS 


Екіпаж криголама HMS Protector вперше з 2017 року повернувся на віддалений антарктичний острів Брабант, щоб продовжити роботу з видалення сміття, залишеного експедицією 1980-х років. Моряки Королівського флоту влаштували “суботник” і вивезли з острова загалом три тонни відходів — усе прибирання відбувалося під чуйним керівництвом місцевих жителів — пінгвінів, повідомляє Фокус із посиланням на Daily Mail.

Раніше деяке сміття опинилося в крижаній пастці, проте відтоді минуло сім років циклів заморожування і відтавання, а це означає, що сміття нарешті можна видалити з віддаленого острова. За словами лейтентант-командера Ханни Лі, яка також брала участь у “прибиранні” 2017 року, для них з екіпажем було важливо взяти участь в очищенні острова і зберегти природну красу Антарктиди.

HMS Protector (pictured) is the Royal Navy¿s polar research ship and is currently deployed in the Antarctic region promoting British interests and enforcing the Antarctic Treaty

HMS Protector — полярне дослідницьке судно Королівського флоту, яке наразі дислокується в антарктичному регіоні, просуваючи інтереси Великобританії та дотримуючись Договору про Антарктику.

Криголам чекав біля узбережжя, поки команда з 29 членів екіпажу зійшла на острів на човнах, щоб зібрати якомога більше сміття.

Зазначимо, що острів Брабант — безлюдний острів на північному заході Антарктиди, на якому в період із 1983 до 1985 року проходила наукова місія об’єднаних сил.

Brabant Island is an extremely remote island in the North West of Antarctica. It has only been briefly visited six times since its discovery in 1898

На жаль, ці експедиції залишили після себе неймовірну кількість сміття, більша частина з якого виявилася вмерзлою в лід. У 2017 році члени екіпажу HMS Protector вперше вирушили на острів, щоб навести там порядок. Тоді, команді вдалося зібрати безліч сміття: від мотузок і будівельних риштувань до горщиків із судокремом і підставок для спецій. Однак з моменту експедицій минуло 30 років, а тому більша частина сміття опинилася в кайданах льоду. Тепер екіпаж повернувся на віддалений острів, щоб зібрати сміття, яке не було видалене раніше.

Зазначимо, що з моменту відкриття віддалений острів в Антарктиді відвідували всього шість разів, однак цього виявилося достатньо, щоб люди залишили на ньому неймовірну кількість сміття. Наразі єдиними постійними жителями острова є популяції пінгвінів і тюленів, які ділять острів.

Оцінки дослідників свідчать про те, що тут мешкає понад 20 000 тюленів, з яких найчисленнішими вважаються морські слони. Також на острові у великій кількості зустрічаються антарктичні пінгвіни, які під час “суботника” пильно спостерігали за роботою моряків.

Related posts

Leave a Comment