Біля станції «Академік Вернадський» гостюють пінгвіни-поліцейські

Українські полярники ведуть моніторинг чисельності антарктичних пінгвінів, намагаючись зрозуміти, як потепління в регіоні може вплинути на динаміку цього виду. За даними наших біологів, зараз на острові Галіндез постійно перебуває до 20 пінгвінів-поліцейських, повідомляє Національний антарктичний науковий центр.

У світі налічують 18 видів пінгвінів, з яких 5 зустрічаються в Антарктиці. В районі станції «Академік Вернадський» найбільшої чисельності досягають субантарктичні пінгвіни – їх ще називають віслюкові за характерний крик. Вони гніздують безпосередньо на острові Галіндез, біля будівель української станції.

Але досить часто сюди з візитом прибувають представники іншого виду – антарктичні пінгвіни. Оскільки їхню білу шию перетинає тонка чорна смуга, яка нагадувала британцям ремінець від каски констебля, то їх прозвали пінгвінами-поліцейськими.

Порівнюючи з віслюковими, ці птахи на 10 см нижчі й на кілька кілограмів легші: дорослі антарктичні пінгвіни досягають 60-70 см зросту та близько 4,5 кг ваги.

В Антарктиці це наймасовіший вид пінгвінів. Чисельність їхньої популяції оцінюється до 7,5 млн. пар. Ареал проживання – циркумполярний, тобто він охоплює колом Антарктику, включаючи узбережжя крижаного континенту з боку Південної Америки і прилеглих островів, на північ поширений до Південної Георгії, Буве і Баллені тощо.

Грандіозні колонії антарктичних пінгвінів часто займають гористі високі острови й поширюють свій запах на кілометри навколо. Достатньо побачити пташенят цього виду та почути характерний крик цих пінгвінів (вони наче погавкують), щоб зрозуміти – ці птахи дуже відрізняються від “віслючків”.

This slideshow requires JavaScript.

Углиб континенту Антарктиди ці пінгвіни не заходять. Південна межа їхнього гніздового ареалу знаходиться в околицях станції «Академік Вернадський». Українські полярники ведуть щорічний моніторинг чисельності антарктичних пінгвінів, намагаючись зрозуміти, як потепління в регіоні може вплинути на динаміку цього виду. За даними наших біологів, зараз на острові Галіндез постійно перебуває до 20 пінгвінів-поліцейських, але гнізд вони не роблять.

На острові Бут неподалік від станції знаходиться невелика, але постійна колонія антарктичних пінгвінів. Це одна з найбільших цінностей проєктованого нашими вченими Антарктичного району особливої охорони “Півострів Київ-Аргентинські острови”. Адже на південь від Бута цих пінгвінів ми зустрінемо тільки як випадкових гостей.

Інформація Івана Парнікози та Сергія Глотова.

Фото Сергія Глотова.

Related posts

Leave a Comment