На дні Атлантичного океану знайшли уламки шатла «Челленджер»

Старт останньої місії Challenger (STS-51L). Космічний центр Кеннеді NASA у Флориді, 28 січня 1986 року.
Фото: NASA


Команда каналу History випадково знайшла на дні Атлантичного океану фрагмент космічного шатла «Челленджер» — через 37 років після його катастрофи. Про це інформує видання Nauka.ua.

1986 року шатл зазнав краху невдовзі після запуску, що призвело до загибелі екіпажу. Фрагмент опізнали в NASA, про що агентство повідомляє на своєму сайті.

Через руйнування елемента бокового прискорювача і структур зовнішнього паливного бака 28 січня 1987 року сталася катастрофа шатла «Челленджер» внаслідок якої загинули всі сім членів екіпажу. Це була перша з двох катастроф в історії програми Space Shuttle — пізніше, у 2003 році, руйнування зазнав шатл «Колумбія». Через сім місяців після аварії вдалося знайти 167 частин шатла загальною вагою 118 тонн. Уламки були 47 відсотків корабля. І тепер ще один з фрагментів шатла «Челленджер» вдалося знайти знімальній команді каналу History.

Їхньою ціллю було відшукати літак Martin PBM Mariner, який зник 1945 року. Однак під час занурення поблизу узбережжя Флориди вони помітили незвичний артефакт розмірами близько 4,5 на 4,5 метра, який нагадував елементи теплозахисту шатлів. Про свою знахідку команда повідомила в NASA і агентство підтвердило, що фрагмент належить «Челленджеру».

На відміну від «Челленджера», який зазнав руйнування вже на 73 секунді після запуску і не досяг орбіти, решта сміття від запусків, що не згоріла повертаючись в атмосферу, лишається в космосі. Наприклад, нещодавно на Місяці відшукали новий кратер від падіння на нього уламка ракети з якогось з нещодавніх запусків.

У космосі для сміття навіть є спеціальна поховальна орбіта. І нещодавно один китайський супутник виштовхав на неї свого попередника.

Related posts

Leave a Comment