Зонд “Хаябуса-2” здійснив посадку на поверхню астероїда Рюгу

Японський міжпланетний зонд “Хаябуса-2” успішно сів на поверхню астероїда Рюгу. Про це повідомило 22 лютого Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA).

“Хаябуса-2” взяв на Рюгу зразки порід для подальшої доставки їх на Землю, інформує “Інтерфакс-Україна“.

Опубліковане зображення, зроблене одразу після дотику до поверхні – о 7:30 п’ятниці, 22 лютого.

Астероїд Рюгу перебуває за 340 млн км від Землі. Його діаметр становить усього близько 900 метрів.

Зонд “Хаябуса-2”, який важить близько 600 кг, запустили до астероїда Рюгу 3 грудня 2014 року з космодрому на японському острові Танегасіма.

28 червня 2018 року “Хаябуса-2” наблизився до астероїда на відстань близько 20 км. У наступні місяці зонд вивчав поверхню астероїда і робив фото.

Спершу передбачалося, що міжпланетний зонд здійснить посадку в жовтні 2018 року, та обране місце виявилося надто скелястим – і фахівцям JAXA довелося шукати інше. Їм вдалось знайти рівний майданчик діаметром близько 6 метрів, де можна успішно посадити зонд для збору зразків та експериментів.

21 лютого зонд почав повільно наближатися до поверхні астероїда, а 22 лютого “приземлився”. Загалом зонд має пробути поблизу астероїда 18 місяців. Зонд має тричі сісти на астероїд для взяття проб з його поверхні, після чого до 2020 року він повернеться на Землю. Вартість проекту склала 260 млн. доларів.

21 вересня минулого року була здійснена перша в історії успішна м’яка посадка на Рюгу дослідницьких апаратів – посадочних модулів-роботів Rover-1A і Rover-1B, які були скинуті із зонду “Хаябуса-2”. З них були отримані перші фото поверхні.

У жовтні зонд “Хаябуса-2” висадив на поверхню Рюгу 10-кілограмовий посадковий модуль MASCOT, розроблений Німецьким авіаційно-космічним центром. Апарат пропрацював на астероїді більше 17 годин, тричі змінивши своє місце. Він успішно виконав заплановані дослідження складу ґрунту і властивостей астероїда і передав дані на орбітальний апарат.

Related posts

Leave a Comment