Зробіть все від вас залежне, щоб зупинити війну – українські полярники звернулися до російських колег

Українські полярники зі станції “Академік Вернадський” звернулися до російських вчених. Відео звернення розміщене на фб-сторінці НАНЦ та на сервісі YouTube.

Русская версия текста обращения ниже.

“24 лютого російські війська віроломно вторглися в Україну. Наші мирні міста та села піддають артилерійським ударам та бомбардуванням. Зараз не залишилося жодного регіону нашої країни, куди не прийшла війна”, – сказали українські дослідники Антарктики.

Вони відзначили, що постраждали вже тисячі мирних жителів, зокрема дітей, зруйновані будинки, дитячі та медичні заклади, інфраструктура міст.

“Ви тільки замисліться: наші друзі, наші родини, наші колеги-вчені – всі взяли зброю в руки та боронять свої домівки від російських загарбників. Наші військові пліч-о-пліч захищають нашу Батьківщину. В Україні ваші війська ніхто не чекає, і звільняти в нас немає кого. Вторгнення Росії згуртувало все наше суспільство, попри національність та мову, якою ми спілкуємося”, – підкреслили полярники.

Вони закликали російських колег публічно висловити їхню громадянську позицію: “Зробіть все від вас залежне, щоб зупинити війну, розпочату вашим керівництвом. Виходьте на протест, станьте поруч, зупиніть своїх дітей від того, щоб вони стали вбивцями й безславно полягли в чужій країні. Це ваш останній шанс зупинити війну в Україні”.

Нагадуємо, що раніше учасники Української антарктичної експедиції звернулися до всієї полярної спільноти, а також до жителів України. Текст цього звернення публікуємо нижче.


Украинские полярники со станции “Академик Вернадский” обратились к российским учёным. Видео обращения размещено на фб-странице НАНЦ Украины.а также на сервисе YouTube.

“24 февраля российские войска вероломно вторглись в Украину. Наши мирные города и сёла подвергаются артиллерийским ударам и бомбардировкам. На данный момент не осталось ни одного региона нашей Родины, куда не пришла война”, – сказали украинские исследователи Антарктики.

Они отметили, что пострадали уже тысячи мирных жителей, включая детей, разрушены дома, детские и медицинские учреждения, инфраструктура городов.

“Вы только вдумайтесь: наши друзья, наши семьи, наши коллеги-ученые – все взяли в руки оружие и обороняют свои дома от российских захватчиков. Наши военные плечом к плечу обороняют нашу Родину. В Украине ваши войска никто не ждёт, и освобождать у нас некого. Вторжение России сплотило всё украинское общество, в независимости от национальности и языка, на котором мы говорим”, – подчеркнули полярники.

Они призвали российских коллег публично выразить их гражданскую позицию: “Сделайте всё зависящее от вас, чтобы незамедлительно остановить войну, развязанную вашим руководством. Выходите на протест, станьте рядом, остановите своих детей от того, чтоб они стали убийцами и легли в чужой стране бесславно. Это ваш последний шанс остановить войну в Украине”.

Ранее участники Украинской антарктической экспедиции обратились ко всему полярному сообществу, а также к жителям Украины.


Низький уклін усім, хто боронить Україну! ворогу не вдасться нас зламати!

Українські полярники, що зараз працюють на станції “Академік Вернадський”, звернулися до всіх жителів України. Вони відзначили, що народилися і живуть в дуже різних куточках нашої держави – від Києва до Євпаторії, від Харкова до Стрия.

“Війна застала нас далеко від дому, на найвіддаленішому рубежі України, де майорять наші рідні синьо-жовті прапори. Як і в українців по всьому світу, наші серця сповнені болю від того, що відбувається у нас на Батьківщині. Наші міста і села зазнають бомбардувань, гинуть люди. На жаль, поки що ми не можемо долучилися до військових, рядів тероборони та волонтерів. Але, як усі ви, ми робимо все, що в наших силах, ми допомагаємо нашій державі фінансово та інформаційно”, – зазначили українські полярники.

Вони також висловили свою повагу та вдячність усім тим, хто боронить Україну.

“Завдяки вам наші близькі мають захист, а у нас є впевненість, що ми повернемося додому та разом з вами будемо будувати наше спільне майбутнє. Ворогу не вдасться нас зламати. На російських загарбників чекає поразка і вічна ганьба. А Україну в цей переламний історичний момент підтримує весь світ. Ми неодмінно переможемо!”, – наголосили учасники Української антарктичної експедиції.

Слава Україні!

Відео цього звернення також розміщене на фб-сторінці НАНЦ.


Дивіться також:

Українська наукова спільнота звернулась до колег з усього світу

Люди вільного світу підтримують Україну

Звернення Української антарктичної експедиції до міжнародної полярної спільноти

Related posts

Leave a Comment