25-літтю роботи станції «Академік Вернадський» присвячена виставка картографічних видань Національної бібліотеки України ім. Вернадського

У лютому нинішнього року виповнилося 25 років передачі Україні від Великої Британії антарктичної станції «Фарадей», нагадує сайт НБУВ. Над станцією було піднято синьо-жовтий стяг, а її назва змінилася на «Академік Вернадський» – на  честь видатного українського вченого, академіка Володимира Вернадського, першого президента НАН України. Саме тут було відкрито таке загрозливе явище, як озонова діра, і проводяться спостереження за її змінами.

20 січня 2021 року рішенням уряду України на три роки було продовжено Державну цільову науково-технічну програму досліджень в Антарктиці.

30 країн мають в Антарктиді свої станції, постійні чи сезонні. Для України, окрім престижу на світовій арені, це також велике «вікно можливостей»: наші науковці мають змогу долучатися до дослідження проблем планетарного масштабу. Як відомо, Антарктида – шостий материк нашої планети, він був відкритий останнім і до цього часу залишається найменш вивченим.

25-й річниці роботи української антарктичної станції «Академік Вернадський» присвячена електронна виставка сектору картографічних видань Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського. Вона інформує щодо наявних у фонді Бібліотеки карт та книжкових видань про Антарктиду й Антарктику в цілому.

А найдавніші зображення невідомої південної землі – Антарктиди – існували  ще  на античних картографічних документах. Так, на карті картографа та турецького адмірала Пірі Рейса, створеній у 1513 році, чудово розпізнаються й обриси узбережжя Антарктиди.

Про це та багато іншого дізнайтесь, переглянувши електронну виставку «Антарктика. Південний полюс Землі» за цим посиланням.

Related posts

Leave a Comment