25-та Українська антарктична експедиція дісталася станції «Академік Вернадський»!

Учасники 25-ї Української антарктичної експедиції (УАЕ) подолали останній відрізок шляху до Антарктиди і прибули на станцію «Академік Вернадський». Після шестиденного переходу в ніч на 21 квітня корабель підійшов до острова Галіндез. Про це повідомляється на сторінці НАНЦ у фейсбуці.

«На «Вернадському» їх із нетерпінням чекали колеги з 24-ї експедиції, які відзимували там уже більше року, а також сезонний загін науковців, що перебуває в Антарктиді кілька місяців. Бо через ситуацію в світі з коронавірусом та карантином у 25-ї експедиції була, мабуть, найтриваліша та найскладніша подорож до Антарктиди», – зазначив директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

Він нагадав, що через карантинні обмеження команда не змогла з першого разу дістатися Антарктиди та змушена була повернутися до Києва. Лише завдяки скоординованій роботі багатьох українських відомств і дипломатичних установ 25-ту УАЕ наприкінці березня вдалося доправити до Чилі. Там вони пройшли двотижневу обсервацію і 14 квітня нарешті вирушили на станцію «Академік Вернадський».

«Для кожної команди головним випробуванням на шляху до Антарктиди є прохід штормової протоки Дрейка, яка є однією з «найскаженіших» у світі. Однак до нас протока була досить спокійною та привітною, ми навіть жартували, що можна перейменувати її в Дрейк lake – озеро Дрейка. Мабуть, це був подарунок долі за нашу непросту попередню частину мандрівки», – поділився враженнями лікар 25-ї УАЕ Ігор Дейнека.

Наразі на станції складні погодні умови: дуже вітряно та сніжно. Головним завданням полярників протягом наступних кількох днів є розвантаження корабля. У Чилі на нього повантажили запаси продуктів, прилади та пальне. Однак, за словами самих учасників експедиції, попри погану погоду, вони мають чудовий святковий настрій, з яким працювати набагато простіше.

Після розвантаження судна команда 24-ї УАЕ передасть станцію 25-й експедиції та розпочне довгоочікувану подорож додому.

Автори фото: Анатолій Чернов, Олександр Квятковський та Ігор Артеменко.

Related posts

Leave a Comment