У фортеці Червен археологи виявили церковні фрески XIV ст.

В Болгарії археологи, які досліджують середньовічне місто Червен, виявили кам’яні стіни церкви з фресками XIV століття. Про це повідомляє The History Blog.

«Вивчення церковної будівлі призвело до виявлення шару фресок на стінах храму. Фрагменти фресок, що збереглися, є частинами намальованого драпірування, а також частково збереглася сцена з фігурами святого воїнства», – відзначають учені.

Площа фресок становить близько 12 квадратних метрів. Частину фресок направили в реставраційну майстерню. Пізніше ці фрески будуть виставлені в музеї. Фрески і стіни, які залишилися на місці розкопок, були законсервовані.

This slideshow requires JavaScript.

Середньовічна фортеця Червен розташована на високій скелі в північно-східній Болгарії за 34 км від сучасного міста Русе. Ця фортеця була одним з найважливіших військових, релігійних і економічних центрів Другого Болгарського царства (1185-1396).

Міське поселення виросло навколо твердині, і спочатку містилося в межах оборонних стін, а потім розширилося до навколишніх пагорбів. Від 1235 року тут містилася резиденція Червенського єпископства Болгарської православної церкви.

Розташований на стику двох головних торгових доріг, Червен до другої половини XIV століття набув великого військового та релігійного значення завдяки розвитку торгівлі, видобутку заліза, металургії та мистецтва.

Червен був завойований османами в 1388 році і незабаром втратив свій вплив. Старе місто було занедбане, а нечисленні жителі, які мешкали навколо, побудували сучасне село Червен вниз по долині річки. Рештки середньовічного міста вперше були розкопані на початку 20 століття. Систематичні розкопки розпочалися в 1961 році і тривають нині. Сьогодні місце середньовічного Червена є національним археологічним заповідником у природному парку Русенський Лом.

Джерело: The History Blog  

Related posts

Leave a Comment