Антарктичне відділення Укрпошти провело спецпогашення ювілейним штемпелем

На честь ювілею станції “Академік Вернадський” Укрпошта виготовила спеціальний штемпель із зображенням станції. 6 лютого 2021 року, в день 25-ї річниці передачі Україні британської антарктичної станції «Фарадей», команда 25-ї Української антарктичної експедиції урочисто провела спецпогашення. Про це повідомляє Євген Прокопчук у фб-групі 25-ї УАЕ.

Як відомо, на о. Галіндез наразі знаходиться найпівденніше поштове відділення України, яке діє з моменту передачі станції. Будь-хто бажаючий може відправити туди чи звідти листа або листівку.

This slideshow requires JavaScript.

Як ми повідомляли, до 25-ліття передачі Великою Британією Україні антарктичної станції Укрпошта випустила художній конверт та на замовлення НАНЦ виготовила “Власну марку”.

На “Власні марці” зображено станцію “Академік Вернадський” та впізнаваний в усьому світі її символ: напис “Vernadsky” з пальмами та знаком “Victory”. Цей малюнок на резервуарі для пального, побудованого вже Україною, зробив зимівник 14-ї Української антарктичної експедиції (УАЕ) 2009-2010 років Павло Малов. На марковому аркуші також є жителі антарктичного континенту – пінгвіни. У дизайні використані фото учасниці 24-ої УАЕ Оксани Савенко.

This slideshow requires JavaScript.

Частину накладу цієї марки буде відправлено на станцію “Академік Вернадський”. Також туди буде передано художній конверт із відбитком штемпеля спецпогашення. Його дизайн розробив Дмитро Боровик. Пам’ятний конверт та марку на станцію доставить 26-та УАЕ, відправка якої запланована навесні цього року.

Поштові марки, розроблені за проектом “Власна марка” на замовлення Українського антарктичного центру до цієї ювілейної події, також доступні для замовлення і усім бажаючим. Деталі щодо можливості придбання можна знайти тут.

Додамо, що українська станція «Академік Вернадський» вже була зображена на поштових марках України:

Related posts

Leave a Comment