В Україні випустили поштову марку до 200-річчя відкриття Антарктиди

Нова поштова марка «200 років з часу відкриття Антарктиди» випущена в Україні. Її презентація та церемонія спецпогашення відбулися 28 січня 2020 року у приміщенні Головпоштамту. Наприкінці березня ця марка вирушить на українську антарктичну станцію «Академік Вернадський».

«Сьогодні ми відзначаємо не просто 200 років відкриття Антарктиди, а й рівно 200 років, як цей континент побачили українці. Адже заступником командира першої експедиції, що підійшла до берегів Антарктиди, був українець Іван Завадовський. Ми були, є і будемо однією з передових націй, які забезпечують науково-технічний прогрес людства. Наразі Україна є членом “елітного клубу”, однією із лише 30 країн, що утримують науково-дослідні станції в Антарктиді», – пояснив перший заступник Міністра освіти і науки Юрій Полюхович.

Поштову марку «200 років з часу відкриття Антарктиди» виготовлено накладом 130 тис. примірників. До неї випущено конверт «Перший день», поштову картку та виготовлено спеціальний поштовий штемпель.

На марці зображений субантарктичний пінгвін, а на марковому аркуші також є фото станції «Академік Вернадський». У дизайні використані фотографії учасників антарктичних експедицій Юрія Шепети та Дениса Пішняка.

«Сьогодні ми відзначаємо історичну подію 200-літньої давності, але це – не про минуле, а про майбутнє. Про ті інвестиції в наших дітей та онуків, якими є станція “Вернадський” і загалом полярні дослідження. Про майбутнє засвоєння останнього майже не заселеного континенту, у відкритті якого брав участь наш земляк, і у вивченні якого українці беруть участь вже два століття. Про спільні для всього людства глобальні дослідження, про клімат та екологію нашої планети. Зрештою, про ту “міжнародну лабораторію”, якою є Антарктида, і де людство відпрацьовує модель взаємодії між державами, компаніями, установами та окремими людьми на території, яка не належить жодній країні, а лише людству в цілому. Тобто ту модель, за якою вже завтра людство освоюватиме космос, сподіваюсь, так само за активної участі України та українців», – зазначив директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

Після церемонії спецпогашення пам’ятний конверт із маркою та відбитком спеціального штемпеля було передано керівнику майбутньої 25-ї Української антарктичної експедиції Юрію Отрубі. Він доправить його на станцію «Академік Вернадський» на початку квітня, коли разом з командою полярників прибуде туди на річну зміну.

«Хоч ми і живемо в часи цифрового спілкування, але є ті віддалені і майже недосяжні місця, звідки завжди приємно отримати листівку. Особливо за 15 тисяч кілометрів, з далекої Антарктиди, де є спеціальне відділення “Укрпошти”. Цей конверт із маркою спецпогашення, який я особисто доставлю на “Вернадського”, поповнить колекцію пам’ятних речей нашої станції», – розказав Юрій Отруба.

This slideshow requires JavaScript.

Українська станція «Академік Вернадський» вже двічі була зображена на поштових марках України:

  • 1996 р. – на поштовій марці «Перша українська антарктична експедиція»;
  • 2009 р. – на зчіпці з двох марок «Збереження полярних регіонів та льодовиків».

Як ми повідомляли, команда майбутньої 25-ї Української антарктичної експедиції наполовину складатиметься з новачків і до неї, як і до попередньої експедиції, увійдуть 2 жінки.

Related posts

Leave a Comment