70-річчя українського поселення в Тасманії

18 січня у місті Гобарт відбулося відзначення 70-річчя українського поселення в Тасманії. Один з організаторів Української громади Тасманії та її активний діяч Александер Гергель поділився враженнями від урочистости і додав привітання Голови Громади Тасманії Марини Ладанівської, а також фотографії.

SEVENTY YEARS – СІМДЕСЯТ РОКІВ

Відзначення 70-ї річниці українського поселення в Тасманії відбулося в місті Гобарт, Тасманія, 18-го січня 2020. Присутніх було більше як три сотні людей. Крім місцевих гостей також були гості з материка Австралії включно з паном Кулінічем, Амбасадором України в Австралії і Президентом Українських Громад Австралії паном Стефаном Романів.

Багато тих, що родилися  в Тасмманії, а тепер живуть на материку, були з нами в цей чудовий день. Приведу один приклад: Александер Нікітенко, наш перший голова громади молодого покоління (1990 – 1994) завітав до нас в цей день. Тепер він живе і працює в далекій Західній Австралії на березі Індійського Океану. Було приємно зустрітися з людьми, котрих я не бачив багато років.

Прекрасно виступала група танцюристів з Сіднею, а наші хористи (12 осіб) виконали шість українських пісень.

Це був чудовий день! Презентація і зустрічі тривали від 5 години дня до 11 години ночі.

Посилаю Вам копію привітання Голови Громади Тасманії Марини Ладанівський  на святі в цей день.

Щиро вітаю,

Александер


WELCOME – ПРИВІТ

Дуже приємно бачити всіх вас в цей вечір. Мене звати Марина Ладанівський, голова Української Громади Тасманії. Від імени Громади вітаю вас в цю особливу подію, це святкування 70-ї річниці Українського поселення в Тасманії, і вихід нашої публікації, «З Українським Привітом».

Я хочу особливо подякувати членам громади що були передовими в нашім штаті. Їхній внесок, пожертви та довга спадщина будуть завжди в наших серцях і пам’яті. Ми вітаємо тих що прибули сьогодні, і тримаємо їх в наших думках в цей вечір.

Ця подія згуртувала нашу громаду, і з’єднала нас відзначити досягнення наших предків в цілому штаті будовою кріпкого фундаменту для міцної громади.

Сьогодні є початок нової розмови – це підвищувати нашу культуру і мову в бік нового покоління в українськім середовищі, досліджувати активність привітання новоприбулих, і розвивати   ширші підходи австралійської громади до нашої культури. Ми вітаємо всіх сьогодні на цій дорозі в майбутнє.

В цей вечір український дух буде літати в презентації музики, танців і пісні. Участь пані Маріки Шузняк та танцювальної групи «Заграва» є знамениті, і ми є  дуже задоволені, що вони погодилися бути з нами в цей день.

Також, ми задоволені мати з нами поважних гостей, помічників і всіх, що послали нам найкращі побажання на сьогодні.

Дякую,

Марина


Співаємо «Ще не вмерла Україна»
На хор
Амбасадор дарує рушник Марині
Наші музиканти. Юрій і Петро
Леся і Людмила (дует)
Молоді танцюристи з Сіднею
Старші танцюристи з Сіднею

Читайте також:

Українські поселенці в Тасманії 

The Long Road. Далека дорога

Related posts

Leave a Comment